Укриття, енергонезалежність та розмінування: про пріоритетні потреби області – з французькою делегацію
Учора Чернігівщину відвідали аташе з питань співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Фредерік Руссо та делегація Центру кризового реагування та підтримки (Centre de Crise et de Soutien, CDCS).
Центр є підрозділом Міністерства Європи та закордонних справ Франції та надає допомогу в подоланні наслідків кризових ситуацій.
Під час зустрічі в Чернігівській ОВА сторони обговорили облаштування укриттів у закладах освіти та охорони здоров’я. Окремо розглянули питання забезпечення шкіл області сучасними автобусами для транспортування учнів.
Також для гарантування стабільної роботи навчальних і медичних закладів в умовах відключення електропостачанням сторони розглянули можливість забезпечення цих закладів альтернативними джерелами живлення.
Актуальною залишається проблема забруднення області вибухонебезпечними предметами. Зокрема є потреба в прискоренні робіт із розмінування за підтримки міжнародних партнерів.
З початку повномасштабного вторгнення за підтримки CDCS було реалізовано низку проєктів з підтримки регіону у процесі відбудови.
Зокрема за його сприяння Чернігівщина отримала необхідні для відновлення логістики мости, різну гуманітарну допомогу. Крім того, спільно з французькими організаціями наразі впроваджуються проєкти з ремонту навчальних закладів, облаштування в них бомбосховищ, а також спрямовані на підтримку енергетичного сектору, розмінування тощо.
Перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем подякував партнерам за допомогу та висловив сподівання на подальше зміцнення відносин та співпрацю.
Представники CDCS підтвердили свою зацікавленість у продовженні підтримки Чернігівщини та наголосили на важливості спільної роботи над новими ініціативами.
Зустріч відбулася у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва — ініціативи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.
За повідомленням Департаменту економічного розвитку
Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:40
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігів розширив соціальні послуги для сімей із дітьми завдяки проєкту ЮНІСЕФ 11:31
8 грудня в Чернігові відбулося засідання Координаційної ради з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.
11 грудня: цей день в Україні і світі 09:22
День 1387 Російська агресія - Day 1387 Russian aggression