Микола Руденко з Мени насушив два мішки грибів
У нього справді золоті руки. Диван, крісло, стіл, шафу виготовити або ж паркан новий поставити – будь ласка! Має Микола Григорович ще одне захоплення, яке додає йому сил і здоров’я.
Цього ягідно-грибного сезону Микола Руденко побив рекорди «тихого полювання» минулих років.
– Торік, приміром, я був у лісі 54 рази, позаторік – трохи менше, а нинішнього – 69 разів, – каже чоловік. – І хай ніхто не думає, що я такий жадібний до лісових дарів. Зовсім ні. Взимку яка робота вдома? Сніг відкидати, у магазин за хлібом сходити, а решту часу сиди собі перед телевізором. Набридає. Кучкуватися зі знайомими за кухлем пива я не любитель. Нетерпляче жду весни. Тільки-но сніг зійде, я – на поїзд і в Лютівку.
Там, у лісі, душа його співає. Обійде усі свої перевірені грибні місця, подивиться, якої шкоди завдала лісу дика звірина, помилується ще чорним, але таким милим краєвидом та й повертає додому – окриленим, помолоділим, веселим, життєрадісним.
Микола Григорович – вправний збирач перших ягід. Суниця, малина, ожина, чорниця – усе це є у банках у вигляді варення, джему, компоту. І насушили разом з дружиною Марією Михайлівною цього смакіття, є що дати і синам, і доньці, і родичам.
– Не пам’ятаю жодного випадку, аби мій Микола з лісу повернувся ні з чим, – каже Марія Михайлівна. – Щавлю привезе, трави для щітки, березових гілок на віники, трав цілющих для чаю. А грибник він – перший клас!
У затишному домі Руденків є газ, вода, каналізація і все, що має бути у сучасної цивілізованої родини. А от печі не позбулися – широка, облаштована всередині електроосвітленням, вона є незамінною при сушінні грибів, яблук, груш.
– А борщі та каші які смачні з печі! – посміхається подружжя. – Як не старайся, а на газовій плиті такого ніколи не зготувати.
По лісу Микола Григорович любить ходити сам.
– Я справді насолоджуюся природою, – каже він, – не треба нікого гукати чи стерегти, аби не загубився. У вихідні беру з собою дружину, однак разом не ходимо, вона знає, що у лісі люблю тишу і спокій, отож і не заважає. Багато хто з наших знайомих просить мене, аби я поводив їх своїми грибними місцями. Не відмовляю, але умова моя одна – он те місце, іди сам і шукай.
Микола Руденко, їдучи до лісу, бере одну валізу, яку переробив під гриби. Вона має тверде дно, міцні ручки. У такій сумці гриби не ламаються.
– Я ніколи не зважаю на погоду, – каже грибник, – як надумався, то обов’язково поїду, хай там хоч злива, хоч спека. Не даремно ж у пісні співається, що у природи нема поганої погоди.
Грибів Микола Григорович назбирує завжди. Іноді, аби дати перепочинок своїй дружині, віддає їх дітям, родичам.
– І нам вистачає, – додає Марія Михайлівна, – ось, дивіться.
Справді, біля теплої печі стоять два мішки сушених боровичків, опеньок, польських… Ще й у банках. А в погребі їх стільки, що очі розбігаються.
– Десь близько ста літрів ще є, а вже стільки роздали добрим людям, – каже подружжя. – Гриби у нас на столі щодня смажені, мариновані, солоні. Котлети робимо із заморожених, до картоплі – грибну підливу. Мабуть, ми картоплі менше вживаємо, аніж лісового делікатесу.
Сніг вкрив землю, а разом з нею і незібрані гриби.
– Нехай насіваються, – повчально каже Микола Руденко, – щоб наступного року було і людям, і мені.
http://nslovo.com/blog/mykola-rudenko-z-meny-nasushyv-dva-mishky-hrybiv
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.