пеляційний суд підтвердив вирок російському військовому, який розстріляв двох Захисників України
Чернігівським апеляційним судом залишено без змін вирок Деснянського районного суду, яким російського військовослужбовця визнано винними у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Його засуджено до довічного позбавлення волі.
Нагадуємо, що 09 березня 2022 року під час окупації села Слобода Чернігівського району обвинувачений разом з іншими військовими рф, виявили в одному з господарств місцевих жителів двох військовослужбовців Збройних Сил України.
Незважаючи на те, що на цей момент наші захисники не брали участі у воєнних діях та, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, мали право на захист як військовополонені, які потрапили під владу супротивника, обвинувачений, за попередньою змовою з іншими військовими держави-агресора, розстріляв їх з автоматичної зброї.
Від отриманих поранень військовослужбовці ЗСУ загинули на місці.
Стороною захисту вирок суду першої інстанції оскаржено в апеляційному порядку, проте прокурором доведено безпідставність аргументів захисника, у зв’язку з чим судом відмовлено в задоволені апеляційної скарги. Наразі вирок набрав законної сили.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалось слідчими Чернігівського РУП ГУНП в Чернігівській області.
Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
Останні новини Чернігівщини

Міжнародне лідерство для підлітків: Klitschko Foundation запрошує взяти участь в проєкті Interexchange Academy 11:35
Klitschko Foundation спільно з Фондом Німецького футбольного союзу DFB-Stiftung Egidius Braun знову втілять семиденний інтенсив для української та німецької молоді Interexchange Academy 2025.

«Армія відновлення» Чернігівщини: – понад 9 тис. направлень 11:30
Служба зайнятості продовжує залучати мешканців територіальних громад області до лав «Армії відновлення».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:26
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.
«єВідновлення»: в області понад два мільярди гривень компенсацій нараховано по майже шести тисячах заяв 08:37
На Чернігівщині триває реалізація державної програми з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло «єВідновлення». Про наявну ситуацію в регіоні розповів під час брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Історичні традиції та мистецька освіта: підходи до розбудови національної ідентичності обговорили члени коордради 08:34
Про утвердження української національної та громадянської ідентичності говорили сьогодні на черговому засіданні профільної коордради. Зустріч відбулася в Чернігівському колегіумі.