Ваучер на навчання: працювала кухонною робітницею, тепер – кухар
Через війну Олександра Рєзнік у 2022 році переїхала з Куп’янського району Харківської області на Чернігівщину. На новому місці працевлаштуватись і безкоштовно здобути іншу професію їй допомогла служба зайнятості.
До повномасштабного вторгнення жінка працювала прибиральницею службових приміщень. Жили з родиною не на одну заробітну плату, а ще – тримали велике господарство. Все кардинально змінила війна. Чоловік залишився в окупації приглядати за господарством, а Олександра переїхала до старенької мами в село Браниця Бобровицької громади. Згодом і чоловікові вдалося переїхати до неї.

На новому місці по допомогу в працевлаштуванні переселенка звернулася до служби зайнятості. Олександра була згодна на будь-яку роботу, яка приносить стабільний заробіток, бо не боялася важкої праці, та й гроші для життя були потрібні. Тому, коли фахівці служби зайнятості запропонували їй вакансію кухонної робітниці в Браницькому відділенні ТОВ «Земля і Воля», вона погодилася. Понад рік Олександра сумлінно працювала, виконуючи підсобну роботу на кухні. Її старання й уміння оцінили на підприємстві і запропонували підвищення, але для цього жінці була потрібна відповідна освіта. Так, в пригоді стала пропозиція фахівців служби зайнятості – отримати ваучер на навчання і здобути професію кухаря. Навчання тривало 3 місяці. За цей час вона дистанційно опанувала теорію в Чернігівському професійному ліцеї залізничного транспорту, і пройшла виробничу практику в роботодавця. Таким чином, у короткий термін, за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Олександра отримали нову затребувану професію і тепер працює на тому ж підприємстві, але вже кухарем.
До речі, право на отримання ваучера мають лише громадяни певних категорій. Серед них: люди віком старше 45 років (до настання пенсії за віком), ветерани, учасники бойових дій; внутрішньо переміщені особи працездатного віку; люди з інвалідністю; ті, хто отримали поранення внаслідок військової агресії, або пройшли полон.
Усі бажаючі повинні мати професійно-технічну, фахову передвищу чи вищу освіту і не бути зареєстрованими в службі зайнятості як безробітні.
Для отримання ваучера потрібно подати заявку онлайн або особисто звернутися до найближчого центру зайнятості.
Детально тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher
Чернігівський обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
Заклади освіти області отримали генератори від польського Урядового агентства стратегічних резервів 09:37
Одинадцять генераторів різної потужності (від 15 до 27 кВт) передали сьогодні для потреб закладів освіти Крутівської, Бахмацької, Кіптівської та Сосницької громад, Прилуцького гуманітарно-педагогічного фахового коледжу імені Івана Франка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, а також Державного архіву Чернігівської області.
У Корюківській громаді поліцейські скерували до суду кримінальне провадження щодо чоловіка, який систематично вчиняв домашнє насильство 09:10
Житель одного з сіл Холминської громади за свої протиправні дії понесе кримінальну відповідальність. Кривднику загрожує до двох років позбавлення волі.
У Чернігові посмертні державні нагороди передали рідним загиблих оборонців 08:39
У Чернігівській ОВА передали державні нагороди родинам полеглих воїнів начальник ОВА В’ячеслав Чаус, очільник Нацполіції області Іван Іщенко та військові.
05 листопада: цей день в Україні і світі 07:54
День 1350 Російська агресія - Day 1350 Russian aggression
На Чернігівщині працює шість Центрів ментального здоров’я 17:46
Повномасштабна війна в Україні значно підвищила потребу в якісній підтримці психічного здоров’я.