Аграрії п’яти прикордонних громад Чернігівщини можуть скористатися новим видом підтримки від держави
Мова про субсидії для сільгоспвиробників Городнянської, Новгород-Сіверської, Семенівської, Корюківської та Сновської ТГ.
«Три тижні тому, 16 серпня, Уряд оголосив про запуск ще однієї програми допомоги для аграріїв, які працюють у прифронтових регіонах. Суб’єкти господарювання можуть отримати 1 тисячу гривень на 1 га угідь, якщо аграрій працює на території можливих бойових дій, та по 2 тисячі гривень на гектар землі, якщо це територія активних бойових дій», – пояснив сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Він додав, що обмежень стосовно кількості гектарів, які обробляє сільгоспвиробник – немає.
Скористатися субсидією можуть суб’єкти господарювання та ФОПи, які обробляють землю сільгосппризначення (всього таких аграріїв на території прикордонних громад Чернігівщини – 128).
Подати заяву на допомогу від держави можуть тільки зареєстровані в Державному аграрному реєстрі (ДАР), де потрібно вказати всі необхідні дані.
«З 10 по 25 вересня у цьому сервісі буде оголошено про початок прийому заявок на отримання субсидії. Їх розглядатиме обласна комісія при ОВА. У разі схвалення заявки, кошти надійдуть на рахунок суб’єкта господарювання після 1 грудня поточного року», – наголосив спікер.
Нагадав Олег Крапивний і про вже працюючі програми для аграріїв:
грант на створення або розвиток тепличного господарства;
грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства;
грант на створення або розвиток власного бізнесу;
гранти учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей;
грант на створення або розвиток переробного підприємства;
допомога на одиницю оброблюваних угідь аграріям на деокупованих територіях, які обробляють до 120 га;
допомога фермерам на поголів'я худоби;
підтримка по розмінуванню сільгоспвиробникам;
підтримки Фонду часткового гарантування кредитів;
програма «Доступні кредити 5-7-9%».
«По всім цим напрямкам аграрії подали заявки на 227 мільйонів гривень, із яких вже виплачено на сьогодні понад 30 мільйонів. Найпоширеніший серед сільгоспвиробників вид підтримки – допомога на 1 га [оброблюваних угідь]. По ній подано заявок на 162 мільйони гривень», – зауважив спікер.
Активно користуються аграрії ще одним видом підтримки – «Доступні кредити 5-7-9%». За 8 місяців поточного року понад 200 суб’єктів господарювання отримали 1,6 мільярдів гривень кредитів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
У поліцію Чернігівської області працевлаштували ветерана війни 08:42
До команди Головного управління Нацполіції в Чернігівській області приєднався ветеран війни – 26-річний Василь Крючков.
Молодь з тимчасово окупованих територій може вступити до закладів вищої освіти на спрощених умовах 08:20
Відсутність українського паспорта, сертифікату про зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) чи національний мультипредметний тест (НМТ) не є перешкодою для вступу осіб з тимчасово окупованих територій (ТОТ) до закладів вищої освіти (ЗВО) України.
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).