У Чернігові впроваджують посилений пакет послуг для сімей із дітьми
У Чернігівській міській раді 3 вересня відбулося чергове засідання робочої групи проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей із дітьми».
Ця зустріч відбувалася під головуванням заступниці міського голови Вікторії Пекур, за участі керівників і представників структурних підрозділів міської ради, надавачів соціальних послуг, представників служби у справах дітей, представників Української освітньої платформи. Наразі фахівцями вже напрацьований покроковий план впровадження та підсилення соціальних послуг для сімей з дітьми.
– Нам потрібно адаптувати це все під можливості, безпосередньо, Чернігівської міської територіальної громади. Це важливо, оскільки нас цікавлять ті проблеми, які є в громаді, і з якими ми стикаємося, і те, як і на якому етапі ми можемо впровадити або підсилити послуги, зважаючи на фінансові можливості, і звичайно, людські ресурси, – зазначила на початку засідання Вікторія Пекур.
У ході спілкування окремо обговорили вісім соціальних послуг, які вже запроваджені, або які заплановано підсилити чи запровадити у громаді:
Консультування/формування життєстійкості – формування батьківських компетенцій, групи взаємопідтримки, сімейне консультування, ненасильницьке вирішення конфліктів.
Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Раннє втручання.
Супровід під час інклюзивного навчання (асистент дитини).
Денний догляд дітей з інвалідністю.
Соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (асистент сім’ї).
Кризове та екстрене втручання.
Соціальна інтеграція дітей та осіб, які мають досвід альтернативного догляду та виховання (інстутиційного та / або сімейного).
Нагадаємо, у лютому 2024 року підписаний Меморандум про взаєморозуміння та взаємодію між UNICEF та Чернігівською міською територіальною громадою, в результаті якого реалізується даний проєкт. Впроваджується він UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). У консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО «Соціальна Синергія» та Українська освітня платформа.
В рамках цього проєкту проводяться тренінги та вебінари як в онлайн-форматі, так і офлайн-зустрічі.
Робоча група створена з метою впровадження у громаді базових соціальних послуг, налагодженню плідної співпраці органів місцевої влади з місцевими надавачами соціальних послуг, з громадськими організаціями та донорами.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51
Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.
“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17
Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.
Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09
305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.