Провідники у цивільне життя: на Чернігівщині формується інститут помічника ветерана
Повноцінно адаптуватися до цивільного життя ветеранам війни та мобілізованим особам допоможуть помічники ветеранів. Це фахівці у громадах, які здійснюватимуть індивідуальний супровід наших Захисників і Захисниць, які повертатимуться додому після бойових дій.
Постановою Кабміну № 881 від 2 серпня 2024 року затверджено Порядок забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя. Практичні аспекти його реалізації представники громад Чернігівської області та РВА обговорили з фахівцями відділу з питань ветеранської політики ОДА 13 серпня на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Івана Ващенка.
Фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб працюватимуть в комунальних закладах чи установах соціального спрямування. Скільки – визначає сама громада, враховуючи реальну потребу. Як поінформувала начальниця відділу з питань ветеранської політики ОДА Оксана Петренко, за попередніми даними за даними Мінветеранів, така потреба у Чернігівській області складає близько 500 осіб. Загалом же в Україні цьогоріч має бути працевлаштовано три тисячі помічників ветеранів.
Тож найперше, що треба зробити (а це – до 22 серпня), – оцінити потребу і ввести до штатного розпису відповідну посаду. Тільки тоді кандидати зможуть подати заяви та необхідні документи через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Відбір проводитимуть комісії, які будуть створені при районних військових адміністраціях. Потім – працевлаштування і безкоштовне місячне навчання.
Варто зазначити, що перевага надаватиметься кандидатам з-поміж ветеранів війни, членів їхніх родин та сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць, тобто помічник ветерана працюватиме за принципом «рівний рівному».
«Цей інститут корисний і для ветеранів, і для громад, і в цілому для держави, яка пропонує компенсаторні механізми територіальним громадам для реалізації ініціативи. Оцінюючи потребу на місцях, маємо пам’ятати, що йдеться про підтримку наших ветеранів, яких ми чекаємо», – наголосив Іван Ващенко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.