У першій половині 2024 року завдяки аудиторам Чернігівщини повернуто в бюджет понад 30 млн гривень
Сьогодні на нараді Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області обговорили результативні показники роботи за І півріччя 2024 року.
Відкрив нараду начальник Управління Олександр КОНДРАШОВ, який ознайомив присутніх про результати колегії, де підбивалися підсумки роботи Держаудитслужби та її міжрегіональних територіальних органів за шість місяців 2024 року.
У нараді взяв участь начальник Північного офісу Держаудитслужби Олексій КОРОЛЬ. Він розповів про Стратегічні напрямки трансформації та розвитку Державної аудиторської служби України на період до 2027 року.
Після чого заступник начальника управління – начальник відділу організаційної роботи Вікторія ПЕРИНСЬКА доповіла про результати роботи колективу за І півріччя 2024 року.
Вона повідомила, що за результатами проведених заходів державного фінансового контролю виявлено фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму 75,1 млн грн. Ця сума у 2,5 разів перевищує відповідний показник І півріччя 2023 року.
За результатами державних фінансових аудитів встановлено факти неефективних управлінських дій, що призвели чи можуть призвести у майбутньому, до неотриманих доходів або непродуктивних витрат на загальну суму 2,4 млрд грн, що у 5 разів більше минулорічних показників.
Майже втричі більше виявлено порушень законодавства у сфері закупівель – понад 1,8 млрд грн проти 0,7 млрд грн минулого року.
За результатами ревізій та перевірок закупівель відшкодовано втрат на суму 32,1 млн грн, з них майже 10 млн грн надійшло до бюджетів коштами.
Причому на функціонування управління у І півріччі цього року з бюджету виділено 16,6 млн гривень. Тобто на кожну гривню витрат, бюджет отримує вдвічі більше від діяльності Управління.
За результатами державних фінансових аудитів впроваджено 47 пропозицій, в результаті чого відшкодовано втрат фінансових і матеріальних ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій (рішень) або ризикових операцій в сумі майже 68 млн грн та упереджено відповідних втрат на 39,8 млн гривень.
За результатами моніторингів закупівель попереджено витрачання коштів у сфері закупівель у 74 випадках на суму 862,6 млн гривень, з них:
відмінено 15 процедур на суму 227,2 млн гривень;
розірвано 59 договорів на суму 635,4 млн гривень.
На нараді також обговорили питання якості проведення заходів державного фінансового контролю, в ході якого заступник начальника управління – начальник відділу контролю в галузі оборони, в правоохоронних органах та органах влади Олена ЛИПНЕВИЧ висловила низку зауважень до якості організації та проведення контрольних заходів.
Підбиваючи підсумки наради, Олександр КОНДРАШОВ визначив окремі напрямки роботи, по яких необхідно вжити додаткових заходів для покращення результативності та ефективності діяльності, недопущення недоліків та прорахунків в роботі.
Пресслужба Управління Північного офісу
Держаудитслужби в Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Прилуцькі поліцейські розшукали трьох зниклих дітей у Київській області 17:51
Усю ніч співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановлювали місце знаходження двох хлопчиків 12 та 8 років та 10- річної дівчики, які зникли ввечері. Дітей знайшли на світанку у сусідній області живими та неушкодженими.
Верстатник, слюсар, водій … Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 17:40
Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На початок вересня на Чернігівщині налічувалось близько 5 тисяч офіційних безробітних (4,8 тис.), серед яких майже 80 % жінок.
“Українське сценічне вбрання. Смарагдова віднова” 12:17
Всіх, хто цікавиться історією української культури — у широкому розумінні — 5 вересня 2024 року запросили до мистецької дискусії Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди” та балетмейстер, дослідник-етнограф, автор серії книг про історію народного танцю і костюму Костянтин Богомаз.
Складні часи вимагаються рішучих дій: як розвивається бізнес на Прилуччині 10:10
Наразі весь бізнес Чернігівщини – прикордонного деокупованого регіону – переживає не найкращі часи. Прилуцький район – не виняток з-поміж п’яти, адже будь-який розвиток потребує інвестицій, іншими словами – надто ризикових рішень під час війни.
Сімейні лікарі Чернігівщини покращують навички із ранньої діагностики онкологічних захворювань 10:09
305 медиків з 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що обслуговують мешканців 49 територіальних громад Чернігівщини, пройшли навчальну програму з профілактики та раннього виявлення раку.