На пляжі «Золотий берег» та біля «Ялівщини» купатися заборонено: якість води відкритих водойм не відповідає гігієнічним нормам
У ході здійснення моніторингу об’єктів навколишнього середовища при дослідженні проб води річок Десна та Стрижень виявлено перевищення нормативного індексу лактозопозитивних кишкових паличок.
У ході здійснення моніторингу об’єктів навколишнього середовища при дослідженні проб води річок Десна та Стрижень, повторно відібраних 15 липня на пляжі «Золотий берег» та у зоні відпочинку населення у районі «Ялівщина», було встановлено їх невідповідність вимогам «Гігієнічні нормативи якості води водних об’єктів для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення», затверджених наказом МОЗ України від 02.05.2022 р. № 721, за мікробіологічними показниками – перевищення нормативного індексу лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП), а саме:
р. Десна пляж «Золотий берег» – у 2,1 рази (21 000 в 1 дм куб. при нормативному значенні 10000 в 1 дм куб.);
р. Стрижень у зоні відпочинку «Ялівщина» – у 1,24 рази (6 200 в 1 дм куб. при нормативному значенні 5000 в 1 дм куб.).
Отримані результати лабораторних досліджень якості води водойм свідчать про продовження існування передумов для зростання інфекційної захворюваності жителів міста внаслідок використання даних місць відпочинку.
При цьому, якість проби води р. Стрижень, у зоні відпочинку в районі вул. Курсанта Єськова, відповідає нормативним вимогам за мікробіологічними показниками: індекс ЛКП не перевищує нормативне значення, патогенна мікрофлора відсутня.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Водним кодексом України та Законом України «Про систему громадського здоров’я», з метою недопущення спалахів інфекційних хвороб, пов’язаних з водним фактором передачі, Чернігівський міськрайонний відділ ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» звертається до мешканців міста з проханням взяти до уваги отримані результати лабораторних досліджень води відкритих водойм, а також за можливості не використовувати місця масового відпочинку населення – р. Десна пляж «Золотий берег» та р. Стрижень у зоні відпочинку «Ялівщина».
Пресслужба міської ради за повідомленням ЧМРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України»
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.