«єВідновлення» на Чернігівщині: майже половину зі сформованих житлових сертифікатів – вже реалізовано
Якщо детальніше, то близько 200. Загалом же в області наразі сформовано 486 таких сертифікатів на 691 мільйон гривень (всього подано 925 заяв).
Таку статистику озвучив сьогодні під час брифінгу в медіацентрі ОВА в. о. начальника Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня та додав:
«За час реалізації програми по пошкодженому майну в області подано 4617 заяв, з них за 2700 – нараховані компенсації на легкий ремонт і майже 170 – на капітальний (загалом 274 мільйони гривень)».
Якщо ж говорити про компенсацію на відбудову у вигляді грошових коштів, то подано 203 заяви, за 100 з них – сформовано компенсацію на суму 206 мільйонів гривень.
«Тобто в цілому за більш ніж рік дії програми на Чернігівщині нараховано компенсацій на майже мільярд гривень», – наголосив спікер.
Одна з передових громад, яка активно включилась в роботу від початку реалізації «єВідновлення», – Киїнська.
Комісія оперативно відпрацьовує всі заяви, надає консультаційні послуги усім, хто звертається за роз’ясненнями.
«Наша громада – одна з найбільш постраждалих через активні бойові дії з початку повномасштабного вторгнення. Наразі на розгляд комісії подано 506 заяв по пошкодженому і близько 60 – по знищеному житлу, – каже Роман Клименко, завідувач сектору архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства Киїнської сільської ради. – У першому випадку опрацьовано 470 заяв на 70 мільйонів гривень. А стосовно знищеного житла – сформовано 19 сертифікатів. А також нараховано 6 компенсацій на самостійну відбудову».
До речі, саме цей вид відшкодування з’явився відносно недавно та користується попитом, тому Сергій Куреня нагадав, як саме потрібно діяти, щоб отримати цей вид виплат.
Необхідно:
подати інформаційне повідомлення про знищений об’єкт нерухомості (через мобільний застосунок «Дія» або реєстратора в ЦНАПі);
сформувати заяву на отримання виплати саме цього виду компенсації (знову ж таки через Дію чи ЦНАП);
в Дії отримати повідомлення про схвалення;
подати документи, що дають право на початок будівництва: будівельний паспорт із схемою майбутньої забудови ділянки з прилеглою територією та повідомлення про початок будівельних робіт;
припинити право власності через державного реєстратора на знищений об’єкт нерухомого майна (разом з об’єктами на прилеглій території – літня кухня, гараж тощо).
Виконавши всі необхідні умови, особа:
отримає 50% від нарахованої компенсації на будівництво нового житла, які повинна освоїти за 18 місяців з дати надходження грошей на рахунок;
повинна, використавши 90% коштів від першої виплати, повідомити ОМС про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання компенсації;
отримає другу половину коштів;
має не пізніше 30 робочих днів подати повідомлення про використання компенсації (Дія, ЦНАП чи нотаріус).
Ще серед важливого:
як придбати будівельні матеріали, так і замовити роботи можна тільки в організаціях – партнерах «єВідновлення». Їх перелік можна знайти на сайті – https://erecovery.diia.gov.ua/;
кінцеву верифікацію проведуть лише у частини заявників, які будуть визначені автоматично системою.
Втім, якщо ж особа не подала цей звіт про використання компенсації, то для неї верифікація буде проводитися в обов'язковому порядку.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10
Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.
Призначено нового керівника Чернігівської окружної прокуратури 08:39
Керівник Чернігівської обласної прокуратури Сергій Дейнека представив колективу Чернігівської окружної прокуратури нового керівника – Дениса Тетеніча.
Зловживання, привласнення бюджетних коштів, порубки та безпідставні бронювання –прокурори Чернігівщини викрили чергові фактипротиправної діяльності. Понад 107 млнгрн збитків 17:35
Прокурори Чернігівської обласної прокуратури у взаємодії зіншими правоохоронними органами області повідомили про підозру29особам, серед яких очільник міста, депутат місцевої ради, начальники управлінь міських рад, керівниця освітнього закладу, майстер лісу,колишні працівники виправної колонії, директори товариств та підприємці. Загальна сума завданих збитків становить понад 107 млн грн.
До уваги пасажирів "Укрзалізниці" — зміни руху поїздів на Ніжинському напрямку 16:59
АТ «Українська залізниця» повідомляє, що через ворожі обстріли рух поїздів на Ніжинському напрямку обмежено. Поїзди курсують із затримкою: