Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 14:19:27

10 липня: цей день в Україні і світі

10.07.2024   09:24Агенцiя

ДЕНЬ 868 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 868 RUSSIAN AGRESSION


10 липня відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності, День племінниць і племінників, День народження футбольного свистка, День Ніколи Тесли.

Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Антонія Печерського.

Всесвітній день енергетичної незалежності

Присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про поновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

День племінниць і племінників

10 липня кожного року відзначається неофіційне сімейне свято - День племінниць і племінників. Подію заснував користувач фейсбуку в 2010 році.

День Ніколи Тесли

10 липня 1856 року народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор і винахідник. Йому належать численні винаходи в галузі електрики та електротехніки.

Ще цього дня:

1941 - Відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень місцевих євреїв було вбито своїми польськими сусідами, більшість спалено в хліві;

1943 - Війська Великої Британії та США висадилися на острові Сицилія;

1989 - У Межиріченську почався страйк шахтарів, який згодом охопив і Донбас;

1985 - Французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, який належав організації "Грінпіс";

1991 - Уночі цього дня невідомі підірвали два пам'ятники - Степану Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) і Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам'ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН;

1994 - Леоніда Кучму обрано Президентом України.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського - засновника Києво-Печерської лаври. Антоній народився наприкінці 10 століття недалеко від Чернігова. Мріяв побачити на власні очі місця, де народився і жив Ісус Христос, тому відвідав Палестину, а на зворотному шляху затримався в Афоні, де прийняв постриг і прожив кілька років. За переказами, ігумен Афонського монастиря отримав знак відпустити Антонія додому, щоб він поширював християнську віру.

Повернувшись на батьківщину, Антоній оселився недалеко від Києва в печері, викопаній священиком Іларіоном. До відлюдника приходило багато людей - хто за благословенням, а хто й для того, щоб залишитися жити поруч зі святителем. Першими учнями Антонія стали Никон і Феодосій. Коли кількість пустельників сягнула 12, вони під керівництвом святителя викопали велику печеру, в якій влаштували церкву, трапезну й окремі келії. З цього і почалася Києво-Печерська лавра. Сам же Антоній з обителі пішов і викопав для себе нову печеру. Однак поруч із ним знову стали селитися ченці. Коли їхня кількість досягла сотні, братія з благословення Антонія побудувала на горі першу дерев'яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.

Житіє Антонія оповідає, що святитель володів даром чудотворення - зціляв хворих, передбачав події. Мощі преподобного нині перебувають під спудом - тобто не знайдені.

Іменини: Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).