На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки”
“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.
“За 5 років 4,7 млн українців та українок отримали ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Наразі 14 803 аптечних пунктів мають договори з НСЗУ на реімбурсацію. “Доступні ліки” – це, безумовно, одна з найвдаліших моделей державно-приватного партнерства. А ще – приклад турботи держави про тих українців та українок, які потребують постійного прийому лікарських засобів через хронічні захворювання”, – каже Наталія ГУСАК, голова НСЗУ.
За 5 років існування програми “Доступні ліки” 266 818 мешканців Чернігівської області отримали ліки проти серцево-судинних захворювань безоплатно або з невеликою доплатою. Від початку 2024 року цією послугою Програми медичних гарантій скористалися 39 662 осіб.
“Наразі на Чернігівщині до програми “Доступні ліки” приєднались 347 аптек та аптечних пунктів. “Доступні ліки” – одна з найвдаліших моделей державно-приватного партнерства, також це приклад турботи держави про українців та українок, які потребують постійного прийому лікарських засобів через хронічні захворювання. Нині програма включає 532 найменування ліків та медичних виробів, 229 із них – для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі для профілактики інфарктів та інсультів. З них 48 пацієнти можуть отримати без доплати, 181 – з доплатою”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
Від початку 2024 року в Україні 1 430 831 пацієнту із серцево-судинними захворюваннями створено Е-рецепт на отримання медикаментів за програмою “Доступні ліки”, 1 211 116 із них “погасили” свої рецепти.
Як отримати безоплатні ліки та медичні вироби?
Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою потрібно:
1. Звернутися до лікаря первинної медичної допомоги.
Лікар випише електронний або паперовий рецепт на підставі обстежень та діагнозу. В рецепті лікар вкаже міжнародну непатентовану назву препарату (МНН).
2. З рецептом можна звернутися до будь-якої аптеки, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою “Доступні ліки”.
Пам’ятайте: термін дії рецепта становить 30 днів з дати виписування.
3. Покажіть рецепт працівнику аптеки. Він запропонує наявні препарати, які містять потрібну діючу речовину. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.
Знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможе:
дашборд НСЗУ: https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map
чат-бот “Спитай Гриця”: Telegram @SpytaiGrytsia_bot, Viber: https://chats.viber.com/spytaigrytsia
контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.
Де можна побачити список ліків програми “Доступні ліки”?
Знайти ліки та медичні вироби, які підлягають реімбурсації за програмою “Доступні ліки”, можна в наказі Міністерства охорони здоров’я №279 “Про затвердження Переліків лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення станом на 12 лютого 2024 року”: https://cutt.ly/lw4bfkzQ.
Завантажте необхідний файл. У ньому ви знайдете повний перелік ліків або медвиробів, їх міжнародну назву (тобто назву діючої речовини), торговельну назву ліків, найменування виробника, а також суму доплати за кожне дозування – нуль або ж певна сума.
Перевірити, які препарати входять у програму “Доступні ліки” можна за допомогою:
сайту або застосунку “Ліки контроль”: https://likicontrol.com.ua/;
чат-бота “Спитай Гриця”: https://t.me/SpytaiGrytsia_bot.
До програми “Доступні ліки” включені ліки, рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я, які використовують в усьому світі.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.