Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 14 грудня, 00:39:41

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду

21.06.2024   15:05Агенцiя

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.


Там майже рік функціонує сучасне укриття. Його відремонтували коштом Фонду GER, умеблювали та оснастили – ГО «Істок». Тут є сучасний іонізатор повітря; підйомник, санвузол для людей з інвалідністю та екофлоу.

Укриття використовують як центр  для проведення національного мультипредметного тесту.

    "Комфортні та безпечні умови допомагають дітям зосередитися і не переривати процес екзаменування у випадку повітряної тривоги", - зауважує директорка Ірина Оніщенко.

Також це приміщення використовують і як простір, де діти можуть збиратися і під час канікул, до прикладу - на кіносеанс. У планах – обладнати кімнату психологічного розвантаження.

Укриття може одночасно вмістити до 400 учасників навчального процесу, а їх наразі майже вдвічі більше. Тож навчаються у дві зміни.

Наразі заклад активно шукає донорів, щоб оновити харчоблок.

    "Донори прийшли саме сюди, бо навчальний заклад не сидів в режимі очікування, а заповнював заявки, які акумулює та поширює обласне та місцеві відділи освіти. Така позиція завжди є виграшною, - коментує В’ячеслав Чаус. - До слова, ще в одній школі громади укриття будуватиметься за державний кошт, а проект харчоблоку очікує погодження МОН".

Віднедавна при Бахмацькому центрі первинної медико-санітарної допомоги працює Call-центр. Такий центр – результат фінального етапу проєкту GIZ Ukraine «Спеціальна програма підтримки України/ EU4ResilientRegions».

Сюди телефонують, аби записатися до свого сімейного лікаря або ж до вузьких спеціалістів, чи дізнатися будь-яку інформацію щодо роботи та можливостей лікарні (графіки роботи, наявність вакцини, інструктаж з підготовки до різних обстежень тощо). За кілька годин роботи надійшло 16 дзвінків. Перелік питань для консультацій телефоном з часом можна розширити. Для цього є ще одне обладнане робоче місце.

Оператори чекають на дзвінки бахмаччан за номерами: 093 400 5 800; 068 400 5 800.

Також у рамках ініціативи відремонтовано дах Бахмацької амбулаторії ЗПСМ, кабінет вакцинації та зони очікування, облаштовано дитячий санвузол.

    "Нагадаю, в області створено Регіональний офіс міжнародного співробітництва, який допомагає громадам та донорам знайти один одного", - зауважив начальник ОВА.

У Ніжинському районі зареєстровано 352 фермерських господарства, лише у Бахмацькій громаді - 61 ФГ. Саме фермери забезпечують продовольчу безпеку та підставляють плече в обороні області.

Принагідно власники найбільших господарств обговорили особливості роботи під час війни.

На порядку денному:  вплив мобілізації та міграції населення на агро-сферу та розширення спектру можливостей з акцентом на переробку (тут про програми державної підтримки зокрема).

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
 

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини