На Чернігівщині 38 об'єктів медзакладів вдалося відновити від початку повномасштабної війни
Попри системні обстріли та атаки російської армії української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної, в Україні працюють над відновленням медзакладів. Йдеться про пошкоджені українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки тощо.

Від початку повномасштабної війни на Чернігівщині повністю відновлено 38 об’єктів медзакладів, ще 19 – відновлені частково.
Протягом понад двох років у різних регіонах України було відновлено 880 медичних об'єктів. З них 522 об'єкти відновлено повністю, а ще 358 — частково. Це включає медичні заклади на звільнених територіях, а також ті, що зазнали незначних пошкоджень, таких як вибиті вікна, знищена покрівля чи пошкоджений фасад. Найбільше об'єктів було відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській та Чернігівській областях.
Відновлення медичної інфраструктури залишається пріоритетом для держави, щоб забезпечити кожному українцю доступ до якісної медичної допомоги. Незважаючи на численні атаки, Міністерство охорони здоров'я разом із партнерами продовжують роботу над відбудовою медичних закладів в Україні.
Повномасштабна війна в Україні триває вже понад два роки. За цей час внаслідок обстрілів та атак росії було пошкоджено 1 619 обʼєктів медзакладів та ще 214 — зруйновані повністю й відновленню не підлягають. Найбільших пошкоджень зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Зокрема, на Чернігівщині було пошкоджено 69 об'єктів медзакладів та ще 8 — зруйновані повністю та відновленню не підлягають.
Крім того, від початку війни росія пошкодила 166 автівок екстреної медичної допомоги, знищила 261 та захопила 125 автівок «екстренки».
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).