На Чернігівщині впровадять інтегрований підхід до відновлення доступу до якісних медичних послуг
Комплексний підхід є ключовим для відновлення та забезпечення повноцінного доступу населення до медичних послуг в умовах війни. Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко підкреслив це на конференції «Відновлення послуг з охорони здоров’я на рівні громади», організованій Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
«Ми стоїмо і стаємо ще сильнішими. Попри щоденні атаки ворожої армії на критичну інфраструктуру нам вдалося повністю відновити 517 об’єктів медзакладів, на інших 353 об’єктах роботи ще ведуться. Однак повномасштабна війна триває, і 26 обʼєктів медзакладів, що були відновлені, пошкоджені знов. У таких умовах ми за підтримки наших міжнародних партнерів докладаємо максимальних зусиль, аби українці мали доступ до необхідних медичних послуг. Співпраця з міжнародними та місцевими партнерами є надзвичайно важливою. Ми вдячні їм за підтримку — і фінансову, і експертну. Це дозволяє відновити доступ та одночасно підвищувати якість надання медичної допомоги. Разом ми знаходимо ефективні шляхи реагування на наявні виклики та забезпечуємо стабільний доступ до якісних медичних послуг у громадах України», — зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Війна Росії проти України ускладнила надання своєчасної та якісної допомоги, особливо в зонах бойових дій. Важливою є координація зусиль між медичним, соціальним та інфраструктурним секторами для забезпечення безперервних медичних послуг.
«З початку повномасштабного вторгнення сфера охорони здоровʼя в Україні зазнає значних збитків, а мільйони українців вимушені жити в умовах обмеженого доступу до медичних послуг. Протягом усього цього часу Проєкт USAID “Підтримка реформи охорони здоров'я”, як і багато локальних та міжнародних партнерів, активно працює над відновленням доступу українців до медичної допомоги. Тож наразі для нас критично важливо скоординувати наші зусилля для запуску інтегрованого підходу до відновлення, який допоможе покращити інфраструктуру охорони здоровʼя: відновити зруйновані медичні заклади, підтримати їх необхідним обладнанням та знаннями й забезпечити доступність медичних послуг, розширюючи мережу мобільних медичних бригад і телемедицини для надання допомоги у віддалених та постраждалих регіонах», — зауважив Девід Елкінс, керівник Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
У заході також взяли участь керівники та представники ДОЗів 8-ми областей, де працює проєкт: Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей.
Протягом другого дня конференції члени мультидисциплінарних команд з 25 громад, які будуть впроваджувати цей підхід на рівні громади, і відповідають за медичний компонент, компонент соціальної підтримки та загальну координацію на рівні громади обмінювались досвідом для брали участь у практичному навчанні.
У Чернігівській області новий проєкт реалізовуватимуть:
- Бобровицька міська територіальна громада;
- Козелецька селищна територіальна громада;
- Менська міська територіальна громада;
- Талалаївська міська територіальна громада;
- Корюківська міська територіальна громада.
Міністерство охорони здоров'я України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).