Психологічна підтримка дітей та дорослих в громадах Чернігівщини
В Менській, Холминській та Корюківській громадах в 2024 році з'являться 10 арт-терапевтичних кімнат, в яких зустрічі і заняття проводитимуть місцеві психологи і педагоги.
Вони будуть допомагати дітям і батькам з постраждалих від війни громад подолати емоційні та психологічні наслідки пережитого.
Такі головні завдання проєкту «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни в громадах Чернігівської області», що виконується Спілкою «Громадські Ініціативи України», у межах програми CLEAR.
На першому етапі реалізації проєкту 40 психологів та педагогів з Менської, Холминської та Корюківської громад пройдуть фахове навчання для оволодіння новими методиками надання психологічної підтримки із застосуванням арт-терапевтичних методик. Паралельно в громадах відбуватиметься облаштування кімнат для створення комфортних умов в роботі з місцевими жителями.
“Важливо, щоб кожна дитина і доросла людина, які перебувають у стані дистресу мали можливість отримати психологічну підтримку, відчути спокій і здатність упоратися у складній ситуації та приймати обґрунтовані рішення. Саме в цьому допоможуть арт-терапевтичні методики, з якими будуть працювати навчені нами педагоги і психологи місцевих шкіл, – розповідає керівниця проєкту Неля Лавриненко.
До кінця 2024 року проєктом планується надати психологічну підтримку через заняття арт-терапією не менше як для 500 дітей та 600 дорослих.
Така діяльність на Чернігівщині реалізується Спілкою “Громадські ініціативи України” з 2022 року. За попередній період вдалося відкрити аналогічні арт-кімнати в Іванівській, Сосницькій та частині Корюківської громад та надати психологічну підтримку понад тисячі дітей та дорослих.
***
Проєкт «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни» реалізує Спілка «Громадські Ініціативи України» у Корюківській, Менській, Холминський, Сосницькій та Іванівській громадах Чернігівської області у межах Програми CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s BHA).
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.