Медійники Чернігівщини змінилися і тепер по іншому реагують на цензуру: підсумки зустрічі в Медіабазі Чернігів до Дня журналіста
Журналісти Чернігівщини дуже сильно змінилися з 2014 року і тепер по іншому реагують на цензуру та “темники”.
На цьому наголосила шеф-редакторка СуспільнеЧернігів Алла Скорик під час зустрічі до Дня журналіста у регіональному хабі Інститутумасової інформації Медіабаза Чернігів.
“Через російське повномасштабне вторгнення ми бачимо, що є перегиби із засекречуванням інформації, яка нібито може вплинути на національну безпеку. До прикладу, інформація про вартість будівництва та матеріалів для фортифікаційних споруд не розголошується. Але ж людям дужеважливо знати, куди і як витрачаються їх податки”, – сказала вона.
Присутні на зустрічі колеги підтримали її слова.
Журналіст Чернігівської медіа групи Сєргєй Карась зауважив, що було б непогано цього річ також зробити антипремію “Чернігівський будяк”, яку Медіабаза проводила минулого року. Журналісти, шляхом голосування, обрали чиновника, структуру чи орган, який є найменш комунікабельним із пресою. “Але цього разу треба ще і статуетки номінантам вручати”, – сказав він.
За словами присутніх на заході медійників, після минулорічної антипремії голова Чернігівської міської військової адміністрації, якого журналісти відзначили як найбільш закритого, пішов на контакт і навіть погодився на зустріч із представниками різних редакцій.
Під час презентації регіональний представник ІМІ та координатор Медіабази Чернігів Павло Пущенко розказав про напрями діяльності регіонального хабу ІМІ.
“Ми проводимо навчання місцевих медійників, надаємо захисне обладнання та засоби альтернативного живлення. Також, Медіабаза – безпечне місце в умовах загрози обстрілів та відключень світла. За час нашої роботи 38 журналістів скористалися цією послугою”, – зазначив Павло Пущенко.
Загалом за словами координатора Медіабази Чернігів за період роботи було проведено 44 заходів та навчань, у яких взяли участь 507 учасників та учасниць.
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.