Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 22:40:39

Спостерігати вагітність безоплатно можна у 21 медзакладі Чернігівської області

03.06.2024   14:44Агенцiя

Ведення вагітності в амбулаторних умовах акушером-гінекологом виділене в окремий пакет Програми медичних гарантій.

 Пацієнтки можуть обирати, де спостерігати вагітність безоплатно, з тих медичних закладів, які мають відповідний договір із Національною службою здоров’я України. На 2024 рік 686 закладів по всій Україні уклали договори за цим напрямом на загальну суму 615,7 млн грн, лікарні Чернігівської області мають договори на суму 12,6 млн грн.

“Держава гарантує кожній українці безоплатну послугу з ведення вагітності. Для цього жінці потрібно обрати медзаклад, що має договір з Національною службою здоров’я України за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. На Чернігівщині таких закладів – 21. За ведення однієї вагітності  держава щомісяця платить лікарні 786 грн. Ця сума гарантує УЗД-дослідження, всі необхідні скринінги, лабораторні аналізи, консультації лікаря, який веде вагітність, а також, за потреби, консультації вузьких спеціалістів”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

Жінка може звернутися по послугу самостійно або за направленням свого сімейного чи лікуючого лікаря. Від початку 2024 року станом на 1 травня в Чернігівській області послугу отримали вже 2742 пацієнтки.

Які послуги покриваються Програмою медичних гарантій:

контроль стану здоров’я вагітної, консультації, індивідуальний план ведення вагітності;

проведення необхідних лабораторних та інструментальних досліджень, у тому числі дослідження функції щитоподібної залози, аналізи на інфекції та віруси, УЗД, КТГ, ЕКГ тощо;

пренатальний скринінг: УЗД, дослідження рівнів біохімічних маркерів;

оцінка факторів ризику прееклампсії та її профілактика;

направлення до перинатального консиліуму за участі інших фахівців при виявленні у плода ознак аномалій чи патологій;

направлення на комісію з визначення показань для штучного переривання вагітності від 12 до 22 тижнів за медичними показами;

надання невідкладної медичної допомоги;

інформаційна підготовка до пологів та батьківства;

направлення на профілактичні щеплення;

психологічна підтримка тощо.


У Чернігівській області за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах” законтрактовані медзаклади зокрема в наступних населених пунктах: Чернігів, Бахмач, Бобровиця, Борзна, Корюківка, Мена, Ніжин, Прилуки, Сновськ. Знайти найближчий до вас заклад можна на дашборді НСЗУ на карті місць надання послуг за договорами з деталізацією за групами послуг – оберіть область та групу послуг (35 Ведення вагітності в амбулаторних умовах). Або телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад.


Більше про безоплатні медичні послуги – в електронному посібнику “Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024”. Завантажити посібник можна за посиланням: https://cutt.ly/Nw5buw0b.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини