Кому з отримувачів житлових субсидій та пільг потрібно до 1 липня звернутись за продовженням виплат
Майже 30 років в Україні діє програма житлових субсидій. Завдяки цій програмі держава надає адресну підтримку тим, хто її потребує.
Навіть в умовах війни ця програма продовжує діяти і динамічно реагує на виклики сьогодення. Зокрема, нещодавно Уряд збільшив на нинішній неопалювальний сезон розмір пільг та субсидій на електроенергію для жителів Харкова і Харківської області. Адже мешканці Харківщини – через енергетичний терор російської федерації – змушені користуватися альтернативними джерелами енергії.
Більшості українців, які отримували субсидію під час опалювального сезону, її розмір на неопалювальний період – Пенсійний фонд перерахує самостійно. Спеціально нікуди звертатись не потрібно.
Але, якщо ви одночасно відповідаєте всім (!) наступним критеріям, вам необхідно звернутися до ПФУ до 1 липня 2024 року. А саме, якщо ви :
· отримували субсидії або пільги на початок повномасштабної війни (у січні 2022 року),
· з січня 2022 року і протягом усього часу аж до сьогодні продовжуєте отримувати виплати пільги або субсидії;
· на початок повномасштабної війни проживали (чи і в подальшому проживаєте) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
· з початку повномасштабної війни жодного разу не звертались до органів соціального захисту чи Пенсійного фонду із заявою та декларацією щодо актуалізації відомостей про себе чи членів сім'ї або домогосподарства, адресу перебування, наявних комунальних послуг тощо з метою перепризначення субсидії або пільги.
Подати заяву, декларацію та необхідні документи до Фонду можна зручним для вас способом:
· відвідавши найближчий сервісний центр Пенсійного фонду України,
· через уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад,
· через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП),
· направивши документи поштою – на адресу органу Фонду;
· онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” або через портал “Дія”.
Якщо Ви не звернетеся до органів Пенсійного фонду України із заявою та декларацією, – з липня відповідні виплати будуть зупинені. Поновлення відбудеться з місяця, у якому ви звернетесь до Пенсійного фонду, а він прийме позитивне рішення про призначення субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг та/або придбання твердого палива, скрапленого газу.
Прес-служба Міністерства соціальної політики
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.