Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 червня, 20:01:03

Поліцейські Чернігівщини скерували до суду провадження щодо організованого злочинного угруповання, яке здійснювало незаконний обіг підакцизних товарів у мільйонних масштабах

31.05.2024   09:32Агенцiя

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області під процесуальним керівництвом прокуратури та за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо членів організованого злочинного угруповання, які створили замкнутий цикл виробництва фальсифікованих тютюнових виробів, від вирощування сировини до збуту готової продукції.

В ході проведення досудового розслідування слідчі поліції встановили, що мешканець Прилуцького району розгорнув протизаконну діяльність у промислових масштабах в сільській місцевості неподалік м. Прилуки.

Усвідомивши, що одноосібно не зможе забезпечити роботу кримінального підприємства у бажаних масштабах, організатор залучив двох земляків. Ці особи відповідали за надання виробничих приміщень і транспорту, доставку найманих працівників, контроль виробництва та збут готового фальсифікату.

Cлідчі поліції Чернігівщини разом з оперативниками регіонального підрозділу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції, за силової підтримки бійців спецпідрозділу КОРД провели одночасні санкціоновані обшуки за низкою адрес. Зокрема, слідчі дії відбулися у помешканнях та транспортних засобах фігурантів, а також у виробничих приміщеннях та на промислових майданчиках.

В ході санкціонованих обшуків поліцейські виявили та вилучили понад 2 тонни тютюну в мішках по 15 кг, майже 4 тонни непереробленого сушеного тютюнового листя, верстат для його переробки, пристрій для скручування цигарок, блокноти з чорновими записами та інші речові докази. Вартість самої лише вилученої сировини оцінюється щонайменше в один мільйон гривень.

За результатами досудового розслідування слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області склали обвинувальний акт, згідно з яким всі троє фігурантів обвинувачуються у незаконному виготовленні, зберіганні, збуті або транспортуванні з метою збуту підакцизних товарів, вчинених організованою групою (ч. 3 статті 28 ч. 1 та 2 статті 204 Кримінального кодексу України). Одному зі спільників також висунуто обвинувачення у легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 статті 209 Кримінального кодексу України).

Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом передано прокуророві для скерування до суду.

Відділ комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини