Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:58:26

Учасники організованої злочинної групи, які займалися вирощуванням та збутом тютюну постануть перед судом

30.05.2024   14:45Агенцiя

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактами незаконного виготовлення тютюну, зберігання, транспортування з метою збуту та збуту тютюну, вчиненому організованою групою (ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 204 КК України).

За даними слідства, чоловік, володіючи певними знаннями щодо виготовлення тютюну на основі тютюнового листя, у квітні 2023 року створив організовану групу, залучивши до неї двох своїх знайомих. Він налагодив злочинну схему з вирощування тютюну на території Прилуцького району, надавши у користування своїм спільникам земельну ділянку, нежитлові приміщення та необхідне обладнання для переробки та зберігання сировини.

Учасники організованої групи наймали та підвозили працівників, які не були обізнані про їх діяльність, для ручної обробки рослин, збору врожаю листя тютюну та виготовлення з нього махорки. Також, для транспортування зібраного листя залучали найманого водія, який доставляв його до складських приміщень для подальшої переробки та зберігання. Чоловіки періодично приїздили з метою контролю за роботою найманих працівників та визначення якості «продукції».

Готову махорку зловмисники реалізовували мешканцям Чернігівської області та різних регіонів України, розміщуючи оголошення в мережі Інтернет та пересилаючи мішки незаконно виготовленого тютюну за допомогою послуг мережі операторів поштового зв’язку.

Крім того, прагнучи збільшити обсяги прибутку, обвинувачені орендували торгове місце на території ринку в місті Чернігові та підшукали продавця для незаконної торгівлі махоркою.

Під час обшуків місць проживання, господарських та складських приміщень, торгового місця виявлено і вилучено 840 кг готової продукції, 1080 кг висушеного листя, підготовленого для подальшого виготовлення тютюну та махорки.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими СУ ГУНП в Чернігівській області за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області ДСР НП.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури
 

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини