Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 грудня, 16:14:28

Журналісти Чернігівщини вчилися працювати із реєстрами та базами даних

28.05.2024   11:03Агенцiя

Вихідними регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза. Чернігів» організував дводенний тренінг - практикум для чернігівських медійників «Журналістські розслідування в місцевих медіа: як працювати з реєстрами та базами даних».

Під час навчання тренер Олександр Волошин, операційний менеджер агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», розказав та показав як шукати інформацію у різноманітних реєстрах та базах даних, аби робити якісні журналістські розслідування.
Зокрема, для пошуку інформації про компанії за кодом ЄДРПО він радить користуватися сайтом Міністрества юстиції, адже тут можна перевірити набагато більше інформації, ніж в агрегаторах. Окрім безкоштовної інформації, можна за 100 гривень попросити платний витяг, який дає офіційну інформацію станом на конкретну дату.
Однак, не варто нехтувати перевіряти інформацію з сайту Мінюсту і на YouControl, Clarity Project та Opendatabot, адже всі вони дають різну інформацію, яка може бути корисна під час підготовки матеріалів.
Щодо фінансової звітності компаній, то Олександр Волошин радить шукати на сайті Clarity Project та Smida за кодом ЄДРПО. А ось на Opendatabot – достатньо базова інформація.
Для пошуку тем для журналістських розслідувань спікер порадив такі майданчики:
Prozorro – вся інформація по тендерах та публічних закупівлях;
BI Prozorro – фактично те саме, але із більш зручними налаштуваннями під конкретний запит;
Є-data – інформація про використання публічних коштів;
СЕТАМ – інформація про конфісковане і арештоване майно, яке зараз продають;
Кабінет водія – дозволяє маючи ПІБ людини вирахувати автомобіль, який є у власності;
МТСБУ – страхові поліси (маючи номер авто можна переглянути страховий поліс і отримати VIN автівки);
OpenDataUA bot у Телеграмі – за номером машини і ідентифікаційним кодом власника авто, видає інформацію про порушення ПДР;
У “базі ДАІ” можна дізнатися номер автівки;
Для підготовки журналістських розслідувань щодо махінацій із земельними ділянками Олександр Волошин запропонував користуватися такими сервісами:
Державний реєстр речових прав на нерухоме майно (через ДІЮ);
Держгеокадастр – зараз карта не працює, але працюють електронні послуги;
Kadast.live – архівна інформація по земельним ділянкам, але на карті;
Застосунок Google earth pro – є можливість подивитися, як земельна ділянка виглядала певний час тому;
World Imagery Wayback – може надати більш нові супутникові знімки з хорошою якістю;
Sentinel-hub.com – ще один супутник, але із ще більш актуальною інформацією, хоч і з поганою якістю знимків.


Як зазначив під час навчання Олександр Волошин, Державний реєстр судових рішень разом із “Судовою владою” може допомогти журналістам деанонімізувати колаборантів, обвинувачених у іншхи злочинах. Сайт Судова влада показує і майбутні справи, щоби репортери могли розпланувати свій графік роботи. Окрім того, на міському сайті судів у розділі «Новини» є оголошення про виклик свідків та обвинувачуваних також не приховуючи персональні дані.

Учасники тренінгу відзначили практичність навчання і під час заняття знайшли тему для майбутнього журналістського розслідування.

Захід проводиться хабом “Медіабаза. Чернігів” за підтримки Посольства США в рамках реалізації проєкту  “Підтримка діяльності локальних медіа Чернігівської області”.

 

Останні новини Чернігівщини

Служба зайнятості пропонує роботодавцям співпрацю і запрошує скористатися комплексом безкоштовних послуг 14:45

Основні з них: підбір кадрів на засадах рекрутингу, професійне навчання безробітних під конкретні робочі місця; підвищення конкурентоспроможності працівників шляхом отримання ваучера на навчання; навчання жінок «чоловічим» професіям, різні компенсаційні програми, суспільно-корисні роботи.

 Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових

Чернігівщина — серед лідерів зі збирання зернових 11:03

В області триває збір урожаю. Місцеві аграрії демонструють одні з найвищих показників за обсягами валового збору зернових і зернобобових культур, забезпечивши Чернігівщині друге місце серед регіонів України.

Чернігівські боксерки вибороли золото й бронзу на Кубку України серед жінок-еліти у Львові 10:35

Вітаємо наших спортсменок із вдалим виступом на Кубку України з боксу серед жінок-еліти, який проходив у Львові з 24 до 29 листопада!

 В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини

В обласній філармонії презентували виставу «НАСскрізь». Актори – ветерани та ветеранки Хмельниччини 09:44

«НАСскрізь» – це вистава Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.Старицького. Її унікальність в тому, що акторами є ветерани та ветеранки російсько-української війни. Режисер-постановник проєкту – також ветеран – Дмитро Гусаков.

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна»

У Чернігові другий рік поспіль реалізується соціальний проєкт «Долоньки тепла. Подаруй свято дитині воїна» 09:42

У Чернігові другий рік поспіль триває соціальний проєкт «Долоньки тепла.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини