ФК «Чернігів» у сезоні 2022/2023 виступатиме у Першій лізі
Вперше у власній історії клуб офіційно увійшов до складу учасників Чемпіонату України серед команд Першої ліги. Таке рішення ухвалили на Конференції ПФЛ 12 серпня.

Як інформують на сайті Ліги, у сезоні 2022/23 гратимуть 27 клубів (разом з Другою лігою), 16 - у Першій.
Заплановано провести Першу лігу в два етапи – дві групи по вісім команд, два кола в 14 турів, 56 матчів у кожній групі на першому етапі (всього 112 матчів).
На другому етапі 1-4 місця груп формують групу за вихід в УПЛ з урахуванням очок, отриманих на першому етапі в іграх між собою. А 5-8 місця формують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням ігор між собою на першому етапі.
На другому етапі команди Групи «А» проводять матчі тільки з командами Групи «Б» у два кола, 32 матчі у кожній групі, команди проведуть по 8 матчів.
Всього в чемпіонаті буде проведено 176 матчів.
Одна команда проводить 22 матчі у чемпіонаті. Дві кращі команди здобувають право на прямий вихід до УПЛ, третя та четверта команди Першої ліги зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі – 3 місце Першої ліги грає з 14 місцем УПЛ, 4 місце грає з 13-м УПЛ.
ФК «Чернігів» гратиме у групі Б. Перший матч - 27 серпня зі «Скоруком» (Нікопольський район).
Таким чином, в сезоні 2022/23 Чернігівщина буде представлена в другому за значимістю дивізіоні українського футболу.
«Підвищення в класі відкриє для ФК «Чернігів» нові перспективи, а у наших уболівальників незважаючи нi на що будуть такі важливі в такий складний час позитивні емоції», - інформують у прес-службі клубу.
Генеральний директор ФК «Чернігів» Микола Синиця прокоментував у соцмережах подію:
- Емоції від підвищення в класі виключно позитивні. Ми вже трошки до цього готувалися, так як були і розмови, а потім послідувала пропозиція вiд ПФЛ. Для мене, як для керівника, несподіванок не було, але зі спортивної точки зору це величезний крок вперед, адже ще два роки тому ми грали в аматорах, а тут залишився крок до Прем'єр-ліги.
Звичайно, про еліту говорити рано, але ми вже в Першій лізі, а це передостання сходинка українського футболу перед вершиною, - зауважує підприємець. Але переконаний, що не дарма 19 років компанія Collar розвивала футбол в рідному місті, ось і результат.
Враховуючи непрості економічні обставини, війну і 37-денну блокаду Чернігова було зрозуміло, що це все вплине на футбол. Хтось з клубів призупинив діяльність, когось стали запрошувати, хто і не претендував, думки про Першу лігу виникали, зауважує Синиця.
- Наш клуб досить амбітний і стабільний, а в цієї ситуації саме стабільність ключовий фактор, тому і подивилися в нашу сторону - ПФЛ потрібна стабільна команда. Нехай навіть і без претензій на підвищення через рік, але ми саме стабільний і серйозний учасник, - окреслює він сильні сторони клубу.
У ФК «Чернігів» говорять: будуть продовжувати ту ж стратегію - тільки чернігівські футболісти, тільки розвиток чернігівського футболу.
- На жаль, зараз немає ФК «Десна» і ми єдиний професійний клуб області. Ми будемо продовжувати нашу справу, давати шанс місцевим хлопцям. Це в тому числі і заради вболівальників. Чернігів - невелике місто, тому наші фани стежать за своїми друзями і знайомими, у них повинна бути така можливість. Дякуємо уболівальникам за підтримку!
Микола Синиця повідомляє: з міркувань безпеки, матчі будуть проходити без глядачів, але з телетрансляцією.
Засновник компанії Collar, відомий чернігівський бізнесмен Юрій Синиця також прокоментував подію:
- Шлях завдовжки 19 років. Не зупинила навіть війна. ФК Чернігів у Першій Лізі. Лише чернігівські футболісти. Ніхто не вірив, що це можливо, але ми продовжуємо.
Стадіон клубу під час повномасштабного вторгнення зазнав значних ушкоджень. Також, потребував додаткових обстежень саперами. І лише наприкінці квітня футболісти змогли провести тут перше після 24 лютого тренування.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.