Чернігівщина спортивна: підсумки 2018 року
Минулий рік був «урожайним» для чернігівських спортсменів: на чемпіонатах світу і Європи, інших міжнародних змаганнях для різних вікових категорій з олімпійських та неолімпійських видів спорту завойовано 124 медалі, з яких 57 — золоті. Крім того, на всеукраїнському рівні скарбничка області поповнилася 530 медалями, в тому числі 226 золотими.
Про це повідомила на брифінгу в облдержадміністрації директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш.
Варто зазначити, що до національних збірних команд України з 38 олімпійських та неолімпійських видів спорту входять 196 представників Чернігівщини. В основному складі –102 спортсмени.
У 2018 році підготовлені 37 майстрів спорту України, двох майстрів спорту України міжнародного класу, одного Заслуженого майстра спорту, 443 кандидати у майстри спорту України та першорозрядники.
Як зазначив начальник регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Андрій Литвинець, є чим пишатися і паралімпійським спортсменам області. Найкраще досягнення — завоювання золотої, срібної та бронзової медалей Ігорем Рептюхом на ХІІ зимових Паралімпійських іграх у Пхьончхані (Південна Корея) серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату.
Для організації ефективної роботи залучаються громадські організації. Так, минулого року втретє відбувся конкурс програм по проведенню фізкультурно-спортивних заходів, розроблених інститутами громадянського суспільства, на виконання яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету. У 2018 році 169,5 тисячі гривень спрямовано на реалізацію 6 проектів («Спортивно-туристичне багатоборство "Siver Race-2018"», «Напівмарафон Чернігів-2018», «Спортивний фандрейзинг», «Туристичний похід "Стежками Героїв"», «Туристичний сплав», «Орієнтування як спосіб життя»).
Спортивні заклади та споруди
Для організації фізкультурно-оздоровчої роботи та розвитку спорту вищих досягнень в області працюють 46 спортивних шкіл, 2 школи вищої спортивної майстерності (ШВСМ та ШВСМ з ігрових видів спорту), 3 центри фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» (обласний та 2 міських в містах Чернігів та Ніжин), центр «Інваспорт», 2 бази олімпійської підготовки (з біатлону та важкої атлетики).
Загальна чисельність спортивних споруд становить 2775, з яких 1637 пристосовані для занять осіб з інвалідністю.
Фінансування
На утримання установ та проведення заходів із фізичної культури і спорту з обласного і місцевих бюджетів використано понад 129 мільйонів гривень, з державного — майже 50 мільйонів.
Протягом минулого року в області здійснювалась реалізація державної програми «Будівництво футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України».
Довідково:
На Чернігівщині розвивається 80 видів спорту, з яких 30 олімпійських. Різними видами спорту систематично займаються 25,6 тисячі осіб. Зокрема, спортивною, фізкультурно-оздоровчою та реабілітаційною роботою охоплено майже 64 тисячі осіб.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.