Як пройшло щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення на Чернігівщині?
Уже другий рік поспіль в Україні проводиться щорічне оцінювання фізичної підготовленості населення. Як воно пройшло на Чернігівщині цьогоріч, обговорили учасники засідання Координаційної ради з питань популяризації серед населення оздоровчої рухової активності, яке відбулося 27 листопада.

За словами директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніни Лемеш, в області тестування проведені в усіх районах, крім Городнянського, Ічнянського, Козелецького та Сновського. Загалом оцінити власну фізичну підготовленість виявили бажання три тисячі громадян різного віку та статі (у 2017-му — майже 600 осіб). При цьому третина учасників показала достатній рівень підготовки.
Про затверджені тести та нормативи щорічного оцінювання фізичної підготовленості можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА за посиланням.
— Це не комплекс обов’язкових нормативів, а можливість реально оцінити рівень своєї фізпідготовки, аби спланувати майбутню роботу із самовдосконалення, — зазначила заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, яка і очолює раду. — Людину треба привчати до здорового способу життя. І робити це треба змалечку. Переконана, що серед пріоритетів Нової української школи має бути спортивна складова. При цьому слід враховувати особливості кожної дитини, аби хороші наміри не призвели до трагічних наслідків.
Посадовець також наголосила, що потрібна потужна системна інформаційна робота серед населення. Варто залучати об’єднані територіальні громади. Втім, конструктивною співпраця буде у разі зацікавленості всіх сторін. Як варіант, запропонувати громадам проводити спортивні заходи разом із розважальними (наприклад, ярмарками). Цікавим буде і проведення спартакіад між ОТГ.
Як наголосив директор обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Ігор Ліфар, більше спортивних заходів потрібно організовувати саме у районах, як от «Хто ти, майбутній олімпієць», «Спортивна зима», «Веселі старти», «Олімпійське літо», «Мама, тато, я — спортивна сім’я» тощо. Також він зазначив, що впродовж квітня в області проходив місячник «Спорт для всіх — спільна турбота», під час якого жителі могли долучитися до впорядкування спортивних об’єктів свого населеного пункту.
Активно до занять спортом залучаються діти з інвалідністю. Начальник Чернігівського регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» Андрій Литвинець сказав, що цього року у всеукраїнській спартакіаді «Повір у себе» 36 учасників з Чернігівщини вибороли 65 нагород (2017 рік — 27 учасників, 38 нагород).
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.