Обласний чемпіонат ФСТ "Колос" з шахів
Після тривалої перерви відновлено проведення змагань на першість Чернігівської обласної організації ФСТ «Колос» АПК України.

Як виникла ця ідея – розповідає заступник голови ЧОО ФСТ «Колос» Анатолій Петрович Савченко:
– Пропозиція виходила від обласної федерації шахів. Юрій Дмитрович Куценко першим запропонував провести такий турнір. І це було бажання багатьох шахістів, що мешкають в сільській місцевості. Ми з задоволенням підтримали таку ідею, тим більше, що особливих коштів не знадобилося. «Колос» – організація неприбуткова, коштів на проведення спортивних заходів цього року нам взагалі не виділили. Турнір, вважаю, вдався. При підтримці обласної шахової федерації будемо вводити його в календарний план на наступний рік, в програму 24-х сільських спортивних ігор 2017 року. Це дозволить зробити змагання ще більш масовими, залучити інші райони.
Два дні в залі КДЮСШ-1 боротьбу за перемогу вели 18 шахістів із 10-и районів області. Контроль часу – 30 хвилин на партію.
Вигравши перші сім партій, перше місце достроково завоював рейтинг-фаворит турніру Григорій Орел із приміської Улянівки. Три перемоги на фініші вивели на друге місце наймолодшого учасника змагань, 20-річного Віктора Котляра із с. Монастирище Ічнянського району. По 6 очок набрали Іван Зубов (с. Тупичів Городнянського району) та Олег Мілейко (Корюківка). За коефіцієнтом 3 місце дісталося І. Зубову.
Чотири учасника набрали по 5 очок, серед них – найстаріший діючий шахіст Чернігівщини Олександр Жерденко з Щорса (1 червня йому виповнилося 85 років; стільки ж наприкінці року виповниться і Михайлу Шеці, який також грав у турнірі) та чотирикратний чемпіон області Леонід Мельниченко з Ріпок.
Всі учасники схвально поставилися до першості сільських шахістів. Тож новий «старий» турнір займе надійне місце в шаховому календарі Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).