"Десна": у Новий рік – без боргів і з новими планами
Ці дні – час корпоративів. Організував його і футбольний клуб «Десна». Деснянці зібралися на передноворічну зустріч, перебуваючи у відпустці.

Дещо з проговореного вже стало публічним, але щоб дізнатися про найцікавіше з перших вуст, ми зустрілися з віце-президентом «Десни» Ігорем Базилінським віч-на-віч.
– З якими результатами команда закінчила перше півріччя сезону і які з цього зроблені висновки?
– Як менеджер і бізнесмен, у першу чергу похвалюся, що чернігівська «Десна» нікому нічого не винна – ні всередині команди, ні партнерам. Нікому. Тому в цьому плані ми впевнено рухаємося вперед. По-друге, командою прийняте рішення підсилитися – тренери отримали завдання подивитися нових гравців.
– Нові гравці? Тобто основною причиною нинішньої позиції команди є склад її гравців? («Десна» за підсумками першої половини сезону займає 11 місце у турнірній таблиці).
– Ні, це хибне уявлення. Команда у нинішньому складі здатна показувати хороший результат. Взяти хоча б попередній сезон: ми відіграли зовсім непогано, навіть дуже непогано. І так само перша половина чемпіонату була менш успішна, а в другій команда підтягнулася і вирівняла результат. Хоча я переконаний, що діючий склад «Десни» показує далеко не все, на що спроможний, але це об’єктивна реальність з огляду на умови, в яких живе клуб. А пошук нових гравців – це необхідність для розвитку будь-якої команди. Тому, якщо є можливість і ресурси, а вони, як я вже сказав, є, то треба шукати, тренувати, злагоджувати команду і постійно рухатися вперед. До речі, кращим гравцем року, за результатами голосування членів команди, став воротар Сергій Сітало.
– А що це за умови, які не дають гравцям показувати максимально добрий результат?
– А оце – дійсно наболіле. Наша проблема – матеріально-технічна база команди. У «Десни», на жаль, немає вдома нормальних ні ігрового, ні тренувального полів. Ми вимушені констатувати: поля на стадіоні ім. Ю. Гагаріна, по суті, немає. Це – перше. Друге – умови проживання і відпочинку футболістів. Хоча на території стадіону є цілих два готелі, гравці вимушені жити в «Брянську».
– Чи є перспективи розв’язання цих проблем?
– Так. Зараз ми перебуваємо в процесі перемовин із Міністерством молоді і спорту, у віданні якого «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів», він же стадіон ім. Гагаріна. Ми пропонуємо укласти договір, за яким наш футбольний клуб проведе повну реконструкцію основного і запасного полів, а за це «Десна» матиме право ними користуватися в межах вкладених у реконструкцію коштів. Це, на нашу думку, абсолютно здорова і логічна пропозиція. Адже ми не просто «вбухаємо» гроші, а створимо і, не менш важливо, будемо утримувати у належному стані спортивний об’єкт високого класу. Дуже важливо розуміти, що якісне футбольне поле – це організм. Його треба берегти і доглядати. А не як зараз – допускати на центральне поле області ледве не любительські команди, тим самим «добиваючи» майданчик.
– Ви думаєте, це реально? Чи цікаво це навчально-спортивному центру?
– Місцевій адміністрації «олімпійського центру», як ми бачимо, це не цікаво. Бо їх ставлення – це гра на знищення професійного футболу в Чернігові, і нам, так само, як і шанувальникам спорту, це не подобається. «Десна» готова змінити ситуацію, тому перемовини ми ведемо вже на рівні міністерства. «Достукатися» до Києва нам вдалося наприкінці жовтня, коли до Чернігова приїздив міністр молоді і спорту Ігор Жданов. Він був приємно вражений такою ініціативою і зацікавився нашою пропозицією. Тому зараз ми працюємо над механізмами практичного втілення ідеї. У проекті – реконструкція основного і тренувального полів, готельного комплексу та вже «наболілої» східної трибуни. Останній пункт дуже ресурсоємний, але і важливий як для футболу в Чернігові, так і для міста загалом. Бо Федерація футболу України вже наполягала на її закритті, тим самим визнаючи аварійність споруди. Так далі тривати не може, адже і ПФЛ уже порушує питання про позбавлення Чернігова права проведення професійних матчів через технічний стан комплексу стадіону. Ми пролобіювали відтермінування цього рішення, але ситуацію не можна законсервувати – треба її виправляти.
– А що робити у випадку, якщо заплановане не вдасться здійснити?
– Прагматично – купити базу деінде. Ми прораховували такий варіант, це навіть дешевше, ніж відбудовувати стадіон у Чернігові. Але ж ми спілкуємося з уболівальниками і, як би пафосно це не звучало, – ми патріоти свого краю. Тому вихід один – у Чернігові є база, нею і треба користуватися, розвивати футбол тут, а не десь під Києвом чи десь іще. І ми готові до цього, аби тільки не заважали.
P.S.
Не в останню чергу через таку ситуацію з «домівкою» клубу «Десна» не відзначала своє 50-річчя у 2015 році. «Гуляти в ресторані чи влаштовувати гучний концерт – це не варіант у такий складний для країни час. Ми планували провести товариський матч із якоюсь із команд прем’єр-ліги, розіграти призи і влаштувати чернігівцям спортивне свято, але стосунки з адміністрацією стадіону…яке там свято?... Де грати? В чистому полі?», – відверто поділився з нами віце-президент ФК «Десна» Ігор Базилінський.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.