Чернігівський педуніверситет – кузня "летючого" м’яча. ФОТО
Взагалі волейбол як гра зародився аж у далекому 1895 році у США; ініціатором гри вважається В. М. Морган (штат Массачусетс). Подальше поширення волейбол одержав у Японії, Китаї, на Філіппінах. У Європі у волейбол уперше стали грати в Чехословаччині (1907).
У СРСР перші правила гри затверджені в 1926. У 1932 створена Всесоюзна секція волейболу (нині Федерація волейболу СРСР). У 1948 Федерація волейболу СРСР вступила у ФІВБ. Радянські волейболісти - багаторазові переможці найбільших міжнародних змагань.
У 1970 у СРСР волейболом регулярно займалися 6 млн. чіл., нараховувалося близько 1 тис. майстрів спорту, 64 заслужених майстра спорту, 26 заслужених тренерів СРСР по волейболі. У 2005 році українському волейболу виповнилося 80. До України ж ця гра завітала 1925 року. Київ також славився своїми майстрами «летючого» м’яча. Наших волейболістів наставники запрошували з превеликим задоволенням, бо добре знали: українці – відмінні спортсмени.
Нерідко саме вони визначали перемогу збірної на будь-якому престижному міжнародному турнірі. Як бачимо, шановні, наших українських спортсменів ще з давніх- давен розбирали, запрошували бо знали їх можливості. Нині аналогічна ситуація у Чернігівському національному педагогічному університеті ім..Т.Г.Шевченка на факультеті фізвиховання де основна спортивна спеціалізація – ВОЛЕЙБОЛ. Особливо це стало відчутно останніми роками. Положення спортивної команди з кожним роком все нижче і нижче.
Ситуація досить відома – кращих спортсменів які виросли та «загартувалися» запрошують імениті клуби з-за кордону. Але педагогічний колектив продовжує свою роботу – виховує нові спортивні кадри. Ні, хлопці не здаються. Доказом цього є остання календарна гра 12 тура Чемпіонату України Суперліги з Харківським «Локомотивом».
Не дивлячись на іменитого суперника, адже у складі Харківської команди до Чернігова приїхало 11 Майстрів спорту, хлопці з Чернігівського «Буревісника» змогли виграти одну партію. А четверту партію провели на рівних і тільки в кінці «Локомотив» зламав гру на свою користь. І як би то не було, на сьогодні волейбол на Чернігівщині досить популярний вид спорту де займаються регулярно більше 4 тисяч спортсменів в загальноосвітніх та спортивних школах. Так що дорогенькі, не вішаєм носа, вперед до нових спортивних висот.
Текст та фоторепортаж Віктора Кошмала
Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22
25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00
25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39
Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18
Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00
Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.