Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 січня, 11:51:56

Чернігівський педуніверситет – кузня "летючого" м’яча. ФОТО

23.02.2015   10:20Агенцiя

Взагалі волейбол як гра зародився аж у далекому 1895 році у США; ініціатором гри вважається В. М. Морган (штат Массачусетс). Подальше поширення волейбол одержав у Японії, Китаї, на Філіппінах. У Європі у волейбол уперше стали грати в Чехословаччині (1907).

У СРСР перші правила гри затверджені в 1926. У 1932 створена Всесоюзна секція волейболу (нині Федерація волейболу СРСР). У 1948 Федерація волейболу СРСР вступила у ФІВБ. Радянські волейболісти - багаторазові переможці найбільших міжнародних змагань.

У 1970 у СРСР волейболом регулярно займалися 6 млн. чіл., нараховувалося близько 1 тис. майстрів спорту, 64 заслужених майстра спорту, 26 заслужених тренерів СРСР по волейболі. У 2005 році українському волейболу виповнилося 80. До України ж ця гра завітала 1925 року. Київ також славився своїми майстрами «летючого» м’яча. Наших волейболістів наставники запрошували з превеликим задоволенням, бо добре знали: українці – відмінні спортсмени.

Нерідко саме вони визначали перемогу збірної на будь-якому престижному міжнародному турнірі. Як бачимо, шановні, наших українських спортсменів ще з давніх- давен розбирали, запрошували бо знали їх можливості. Нині аналогічна ситуація у Чернігівському національному педагогічному університеті ім..Т.Г.Шевченка на факультеті фізвиховання де основна спортивна спеціалізація – ВОЛЕЙБОЛ. Особливо це стало відчутно останніми роками. Положення спортивної команди з кожним роком все нижче і нижче.

Ситуація досить відома – кращих спортсменів які виросли та «загартувалися» запрошують імениті клуби з-за кордону. Але педагогічний колектив продовжує свою роботу – виховує нові спортивні кадри. Ні, хлопці не здаються. Доказом цього є остання календарна гра 12 тура Чемпіонату України Суперліги з Харківським «Локомотивом».

Не дивлячись на іменитого суперника, адже у складі Харківської команди до Чернігова приїхало 11 Майстрів спорту, хлопці з Чернігівського «Буревісника» змогли виграти одну партію. А четверту партію провели на рівних і тільки в кінці «Локомотив» зламав гру на свою користь. І як би то не було, на сьогодні волейбол на Чернігівщині досить популярний вид спорту де займаються регулярно більше 4 тисяч спортсменів в загальноосвітніх та спортивних школах. Так що дорогенькі, не вішаєм носа, вперед до нових спортивних висот.

 

Текст та фоторепортаж Віктора Кошмала

Останні новини Чернігівщини

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу

Стартував обласний тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2021" 11:22

25 січня на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського в онлайн-режимі відбулося відкриття другого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2021», який проходитиме 25-29 січня 2021 року дистанційно згідно із графіком.

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування

Професійне навчання для посадових осіб місцевого самоврядування 11:00

25 січня в Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації розпочалось навчання за загальною професійною (сертифікатною) програмою підвищення кваліфікації для вперше призначених на посади в органах місцевого самоврядування.

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА

Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу через мережу АЗС в Чернігівській області у 2020 році. ДОВІДКА 10:39

Станом на 1 січня 2021 р. торгівлю світлими нафтопродуктами і газом для автомобілів у Чернігівській області здійснювали суб’єкти господарювання через 167 автозаправних станцій (АЗС), включаючи 9 автозаправних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС).

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини

2,1 тисячі свідоцтв про народження у пологових будинках отримали батьки Чернігівщини 10:18

Протягом 2020 року органи державної реєстрації актів цивільного стану Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) видали 21 тисячу перших документів малюків, з них близько 7 тисяч – безпосередньо у пологових будинках.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:00

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.