П’ять тисяч кілометрів за шістдесят днів подолали учасники велопробігу «Свята Русь»
Ініціатором такого веломарафону виступив мандрівник Антон Бондаренко. 23 вересня разом із іншими пробігу він завітав до Чернігова, де зустрівся із місцевими журналістами.

Зазвичай такі зустрічі проходили просто неба, але в останні дні погода цьому не сприяла і тому спілкування відбулося у клубі «Експертна думка».
Велопробіг «Свята Русь», присвячений 1025-річчю хрещення Русі, стартував 27 липня в день святкування. Чернігів – одне з останніх міст, куди заїхали велосипедисти перед фінішем у столиці. За словами організаторів пробіг - це православна місіонерська подорож, яка відбулася з благословення Святішого Кирила, Патріарха Московського і всієї Русі, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України і Високопреосвященнішого Філарета, митрополита Мінського і Слуцького, Патріаршого Екзарха всієї Білорусі.
Учасники здійснили велоподорож по землях Русі X-XІІ століть. Вони побували у стародавніх містах - центрах князівств: Переяслові, Галичі, Володимирі Волинському, Полоцьку, Великому Новгороді, Ярославлі, Ростові, Суздалі, Муромі, Рязані, Новгород-Сіверському та Чернігові.
За два місяці учасники веломарафону змінювалися: хтось приєднувався на території Росії, хтось у Білорусії, хтось в Україні. Всього у веломарафоні взяли участь 16 чоловік. Найстаршому вже за 50, а наймолодшому 16 років.
Тетяна з Запоріжжя приєдналася до пробігу в Мені. І вона буде разом із групою фінішувати у Києві 25 вересня. За її словами велопробіг – це зовсім інші відчуття, ніж коли подорожуєш автомобілем або поїздом. Вона вважає, що вело подорож – це набагато кращий відпочинок, ніж море, пляж або диван.
«Важко перші п’ятсот кілометрів», - каже Антон Бондаренко. Він єдиний, хто крутив педалі всі 60 днів. Своєю нагородою в ході проекту він в першу чергу вважає зустрічі, які відбулися з різними людьми у містах, де він побував. Діти та дорослі всіх трьох країн зустрічали мандрівників дуже привітно і завжди пропонували допомогу. Це стосується і проходження кордонів. «Взагалі не було ніяких проблем з митницею і прикордонниками», - розповідає Антон.
Найбільше в дорозі велосипедистам не вистачало спілкування. Адже на дорогах не можна їхати по двоє, і тому не порозмовляєш. Антон Бондаренко розповів, що були дні, коли він їхав сам і лише сила волі та віра не давали йому зійти з дистанції. За його словами, такі проекти дають змогу зрозуміти на що здатна людина, який в неї характер та приховані його риси.
Велопробіг «Свята Русь» мав на меті не лише актуалізувати духовні цінності Православ’я та привернути увагу до здорового способу життя та цікавих життєвих проектів. В ході пробігу учасники допомагали збирати кошти на лікування 32-річного Богдана Приймачука.
Маршрут велопробігу "Свята Русь"
Останні новини Чернігівщини
Ukraine Facility: як це працює на Чернігівщині 13:18
У травні 2024 року Україна та ЄС підписали Рамкову угоду щодо спеціальних механізмів фінансування для нашої країни згідно з інструментом Ukraine Facility.
Леся Карнаух: Надходження до місцевих бюджетів за півріччя зросли на 18,2 % порівняно з минулорічним показником 12:44
До місцевих бюджетів за січень – червень 2025 року надійшло 236,5 млрд грн. Це на 18,2 %, або майже на 36,4 млрд грн більше показника за перше півріччя минулого року.
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області: можливості дистанційного звернення 12:10
Пенсійний фонд України постійно розширює можливості дистанційної взаємодії з громадянами, забезпечуючи зручний, безпечний і доступний формат отримання послуг – без потреби особистого відвідування сервісного центру.
Псевдобанкір заволодів коштами чернігівця у сумі понад 40 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 11:35
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58
Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».