19 грудня - цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 664 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 664 RUSSIAN AGRESSION
19 грудня в Україні відзначають День адвокатури.
Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Боніфатія.
День адвокатури України
Щороку 19 грудня велика кількість представників юридичної галузі святкують своє професійне свято - День адвокатури України.
Свято було встановлено в грудні 2002 року відповідним президентським указом. Дату обрано у зв'язку з введенням 19 грудня 1992 року в дію Закону України "Про адвокатуру".
Адвокатура України "є добровільним професійним громадським об'єднанням, покликаним відповідно до Конституції України сприяти захисту прав, свобод і представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу".
Ще цього дня:
1909 - У Німеччині засновано футбольний клуб "Боруссія";
1915 - Казимир Малевич уперше оприлюднив 39 безпредметних робіт, серед яких був і знаменитий "чорний квадрат";
1917 - У Канаді іграми в Монреалі та Торонто стартував перший чемпіонат Національної Хокейної Ліги (НХЛ);
1939 - Підписано Постанову РНК УРСР про заснування у Львові п'яти державних театрів: Львівського театру опери та балету, Львівського державного драматичного українського театру, Львівського державного драматичного єврейського театру, Львівського державного драматичного польського театру, Театру мініатюр, а також Львівської державної філармонії;
1972 - На Землю повертається екіпаж американського космічного корабля "Аполлон-17". Цим польотом завершується американська місячна програма;
1980 - Відкрито станції київського метрополітену "Тараса Шевченка", "Петрівка" і "Проспект Корнійчука" (нині "Оболонь");
1981 - Відкрито станції київського метрополітену "Площа Льва Толстого" і "Республіканський стадіон" (нині "Олімпійська");
1984 - У Пекіні прем'єр-міністри Великої Британії Маргарет Тетчер і КНР Чжао Цзіян підписали угоду про повернення в 1997 році британської колонії Гонконг під юрисдикцію Китаю за умови збереження в ньому протягом наступних 50 років капіталістичної системи;
1991 - Швеція визнала незалежність України;
2016 - Приватбанк став державним.
Церковне свято
Святий Боніфатій був слугою в однієї багатої пані і жив у Римі. Будучи християнином, він милосердно ставився до людей, цілком виправдавши своє ім'я, яке в перекладі з латини означає "робити добро".
Коли Боніфатій поїхав на Схід по мощі святих мучеників, загиблих за Христову віру, то в Тарсі, рідному містечку св. апостола Павла, язичники запроторили його до в'язниці й жорстоко катували. Він прославив Бога мученицькою смертю 306 року.
Іменини: Григорій, Ілля, Тимофій, Аглая
Останні новини Чернігівщини
За працевлаштування молоді можна отримати компенсацію 17:26
Служба зайнятості допомагає молоді зробити перші кроки в кар’єрі, а роботодавцям — отримати фінансову підтримку за працевлаштування молодих спеціалістів.
Рятувальники Чернігівщини 100 разів залучалися до ліквідації пожеж та проведення інших невідкладних робіт 17:05
Упродовж минулого тижня (з 27 жовтня по 03 листопада 2025 року) вогнеборці ліквідували 43 пожежі, з яких: 24 - у житловому секторі, 7 - на об’єктах, 5 – на транспорті, 4 - у природних екологічних системах та 3 - інші.
“RetroHits” — енергія добра крізь час 16:34
Найяскравіша музика минулих десятиліть 1-го листопада 2025 року звучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру. Солісти філармонійного центру представили глядачам наповнені драйвом, емоціями та неповторною атмосферою популярні пісні 80-90 років у програмі “RetroHits”.
Співпраця з роботодавцями триває 16:10
«Зустрічаємося з роботодавцями, щоб не лише чути потреби бізнесу, а й діяти разом — оперативно та ефективно задля розвитку підприємств та працевлаштування людей». Про це сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час робочого візиту до Ніжина.
«Ігри Ветеранів»: чернігівські поліцейські взяли участь у Всеукраїнських змаганнях з волейболу сидячи та кросфіту 15:37
У Вінниці днями пройшов триденний регіональний етап Всеукраїнських змагань «Ігри Ветеранів». До участі долучилися ветерани, ветеранки, військовослужбовці та представники силових структур, які отримали поранення чи захворювання під час служби.