Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 листопада, 06:28:56

19 вересня - цей день в Україні та в світі

19.09.2023   08:55Агенцiя

ДЕНЬ 573 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 573 RUSSIAN AGRESSION

19 вересня відзначають День народження Смайлика, Міжнародний день наслідування піратам.

У Нідерландах - відкриття парламентського року, у Молдові - день працівника цивільної авіації.

Православна церква - День благовірного великого князя Ігоря Чернігівського і Київського; мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта.

День народження Смайлика

Щороку 19 вересня відзначається незвичайне свято - День народження доброзичливого електронного символу, Смайлика.

У 1982 році професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман уперше запропонував використовувати три символи, що йдуть поспіль - двокрапку, дефіс і дужку, яка закриває, для позначення усміхненого обличчя в тексті, який набирається на комп'ютері.

Історія зберегла той самий лист, який Фалман надіслав на місцеву електронну дошку оголошень, що була прототипом сьогоднішніх форумів і на той час була основним засобом спілкування між співробітниками університету.

За роки свого існування смайлик став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не може уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звісно ж, за цей час з'явилося безліч інших смайликів, що мають різне смислове та емоційне забарвлення.

Відкриття парламентського року в Нідерландах

Гаага є серцем політичної влади в Нідерландах. За багато років місто також стало відігравати важливу роль як міжнародний політичний центр. Щороку в третій вівторок вересня тут відбувається офіційне відкриття нового парламентського року, відоме також як День принца.

Гаага є не лише офіційним місцем розміщення парламенту, місто відоме як дім королівської сім'ї Голландії. Якщо над палацом Huis Ten Bosch піднято прапор, то це означає, що король країни (нині - це Віллем-Олександр Клаус Георг Фердинанд, який править із квітня 2013 року) перебуває у своїй резиденції.

За традицією, у третій вівторок вересня королівська родина, супроводжувана почесним ескортом, під'їжджає до будівлі парламенту - Бінненгофу. Монарх офіційно відкриває новий парламентський рік, виголошуючи щорічне привітання. У привітанні містяться плани уряду, а також оголошується стан і розмір бюджету країни на новий парламентський рік.

Ще цього дня:

1919 - У Києві денікінцями було розгромлено одну з найстаріших і найбільших україномовних крамниць (по вулиці Безаківській, нині вул. Симона Петлюри). В акті спалених книг - 40 543 примірники, усі україномовні;

1920 - У Дубно і Луцьк вступили частини 3-ї польської армії, до Тернополя - одночасно частини 6-ї польської армії та Дієвої Армії УНР;

1941 - Німецькі війська увійшли до Києва, залишеного червоноармійськими військами. У німецький полон у цій операції потрапили 665 тис. осіб (дані Курта фон Тіппельскірка, німецького військового історика, під час війни бойовий генерал Вермахту);

1944 - СРСР, Велика Британія і Фінляндія підписали мирну угоду, за якою до складу СРСР передано території Петсамо, Салла і Карельський перешийок;

1945 - У Північну Корею із сибірського табору повернувся майбутній вождь Кім Ір Сен;

1982 - Професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман запропонував використовувати смайлик (на основі двокрапки, дефіса і дужки) як прояв емоції в спілкуванні в мережі;

1983 - Сент-Кітс і Невіс отримав повну незалежність;

1991 - У Києві відновлено діяльність Києво-Могилянської академії;

2006 - У Таїланді стався військовий переворот;

2015 - Найбільший автовиробник світу концерн Volkswagen AG був спійманий на фальсифікації відомостей викидів шкідливих речовин його турбодизельними двигунами.

Церковне свято

День мучеників Трохима, Саватія і Доримедонта

Святі мученики Трохим, Саватій і Доримедонт постраждали за віру за царювання римського імператора Проба (276 - 282). Одного разу в місті Антіохії відбувалося язичницьке свято: приносили жертви, лилося вино, творилося безчинство. Християни Трохим і Саватій, які прийшли в місто, з гіркотою дивилися на це галасливе й непристойне свято, молили Господа наставити заблукалих на шлях порятунку. Їх схопили і привели до правителя. На допиті святі твердо сповідували свою віру і на примуси відректися від Христа відповідали рішучою відмовою.

Під час жорстоких тортур святий Саватій помер, а святого Трохима відправили на більш страшні муки в місто Синнад до правителя Фригії Діонісія, відомого ката та катівника. Взутий у залізні чоботи з гострими цвяхами, святий Трохим три дні йшов пішки, його підганяла кінна варта.

Усі способи тортур використовував мучитель, щоб зломити мужнього християнина - святий Трохим лише повторював слова Писання: "Багато скорбот у праведного, і від усіх їх позбавить його Господь". Страждальця кинули до в'язниці, де його став відвідувати таємний християнин - сенатор Доримедонт. Він доглядав за святим Трохимом, омивав і перев'язував його рани.

Коли про це стало відомо мучителям, святого Доримедонта стали змушувати відректися від християнства, а потім разом зі святим Трохимом кинули на поталу звірам. Мученики залишилися недоторканими. Тоді їх вбили мечем.

Іменини: Архип, Давид, Кирик, Кирило, Макар, Михайло.

Останні новини Чернігівщини

Поліція розслідує обставини ДТП з травмованими в Корюківському районі 19:48

Сьогодні, близько 8-ї ранку, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Грем’яч неподалік села Дягова сталася дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої постраждали люди.

 Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення

Потужні гучномовці та можливість роботи у разі відсутності електропостачання: у Чернігові з’явиться модернізована система оповіщення населення 18:44

Про це розповів директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОДА Сергій Болдирев під час брифінгу в медіацентрі ОВА.

Future Perfect – національна програма з популяризації англійської мови в Україні 15:33

Програма передбачає впровадження англійської мови у різних сферах діяльності, а також продукти та сервіси, що допоможуть вивчити англійську в зручному та доступному форматі. Перші з них — платформа Empower та платформа для вивчення мов Promova.

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується

Компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно громадянина не оподатковується 14:42

Не оподатковується дохід громадянина, отриманий як компенсація за пошкоджене чи знищене нерухоме майно відповідно до Закону № 2923-IX «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України» (далі – Закон № 2923).

«Кроки до допомоги»: чернігівські поліцейські долучилися до акції з протидії домашньому насильству 11:04

В рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» поліцейські Чернігівського райуправління проводять інформаційно-профілактичні заходи з містянами. Вони мають на меті підвищити рівень обізнаності чернігівців з алгоритмами захисту від домашнього насильства.