Готуємось зустрічати День Святого Миколая
Свято Святого Миколая традиційно відзначається 19 грудня, хоча існує і ще інший день Святого Миколая – 22 травня, і навіть є ще одне свято Святого Миколая – 17 лютого, який святкується на честь Святого Миколая – Студійського ігумена.
Чому Святого Миколая назвали Чудотворцем і чому його так люблять і дорослі люди, і зовсім діти?
Тому що добре серце Святого Миколая робило людям приємні чудеса, він виручав багатьох з критичних життєвих ситуацій, а слов’яни дуже люблять різні дива – всі ми в душі діти і віримо в казку.
Більш того, якщо православні християни просто шанують Святого Миколая Чудотворця як першого головного Святого після самої Богородиці Діви Матері, то католики в честь Святого Миколая придумали і назвали навіть такого відомого персонажа – як Санта-Клауса, який кожне 19 грудня непомітно ховав у панчішки, розвішані над каміном, заповітні подарунки для дітей і виконував їх найпотаємніші бажання.
Ікона Святого Чудотворця Миколая
Традиція з розвішуванням панчішок 19 грудня повелася після того, як Святий Миколай (тоді ще звичайний молодий хлопець-сирота, який народився в родині багатих, але рано померлих батьків у місті Патарі в Туреччині) дізнався, що три сестри-дівиці дуже хотіли вийти заміж, але у них не було приданого і жоден жених не зважився взяти в дружини Безприданниця.
Дівчата дуже страждали і переживали з цього приводу, тому що у них був тільки не найкращі шляхи виходу з цієї ситуації – йти в служниці і все життя пробути старими дівами або, сучасно висловлюючись, “йти на панель”.
Коли Святий Миколай дізнався про це, він заліз в засіки своєї великої скарбниці і взяв звідти велику суму золота, яке і закинув дівчатам в будинок через димар.
А золото, падаючи по трубі димоходу, в основному потрапляло в панчішки, раніше розвішані дівчатами-сестрами на просушування.
Ось з тих пір і пішла традиція на день Святого Миколая вішати біля каміна панчохи.
Врахуйте, що свято Святого Миколая – великий день, в який православні християни повинні прагнути не працювати – тобто нічого не робити взагалі, а відпочивати і молитися святому.
У день Святого Миколая зазвичай відбуваються перші жорстокі морози, а ось для тих пар, які побажали з’єднати свої долі свято Святого Миколая – ідеальний день для засиланія сват
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.