Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 14:16:03

16 травня: Цей день в Україні і в світі

16.05.2023   09:30Агенцiя

ДЕНЬ 447 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 447 RUSSIAN AGRESSION

16 травня відзначають Міжнародний день мирного співіснування, Міжнародний день світла, День любові до дерев, День біографа.

У Франції - Свято хліба, у Малайзії - День учителя, у США - Національний день барбекю і День піци, у Польщі - День прикордонника.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського.

Міжнародний день мирного співіснування
Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка проголошує 16 травня Міжнародним днем мирного співіснування. У ній закликають країни сприяти забезпеченню міцного миру та сталого розвитку за допомогою примирливих заходів і надання підтримки та закликів до прощення у відносинах між людьми.

Міжнародний день світла
Міжнародний день світла святкують у річницю першого успішного застосування лазера 1960 року, розробленого фізиком та інженером Теодором Майманом. Заснований ЮНЕСКО в листопаді 2017 року.

Ще цього дня:
1920 - Жанна д'Арк канонізована римською католицькою церквою;
1929 - У США відбулася перша церемонія вручення "Оскарів";
1966 - У Китаї оголошено початок "культурної революції";
1975 - Японка Табеї Дзюнко стала першою жінкою, яка підкорила Еверест;
2004 - Українська співачка Руслана Лижичко здобула перемогу в пісенному конкурсі "Євробачення" 2004, отримавши переможних 280 балів на підставі телеопитування, що проводилося в 36 країнах;
2008 - Україна стала 152-м членом Світової організації торгівлі.

Іменини: Андрій, Тимофій.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

У Прилуках поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 11:45

Cпівробітники відділу кримінальної поліції спільно зі слідчими Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів незаконного збуту наркотичних засобів і психотропних речовин, до яких причетна 37-річна місцева жителька.

Безбар’єрність як щоденна реалізація конституційних прав: у Чернігові відбулася діалогова платформа 11:13

Напередодні Дня Конституції України у Чернігові відбулася діалогова платформа «Конституція рівних можливостей: Україна без бар’єрів».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини