Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 жовтня, 04:16:55

12 травня - цей день в Україні та в світі

12.05.2023   10:43Агенцiя

ДЕНЬ 443 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 443 RUSSIAN AGRESSION

12 травня відзначають Міжнародний день медичної сестри, День спідометра, Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.

У 996 року в Києві була освячена перша кам'яна церква - Десятинна. У 1954 - Україна стала членом ЮНЕСКО.

У 2004 році в англіканській церкві запроваджено посаду вебсвященика, який опікується приходом, що існує виключно в мережі Інтернет.

У Грузії - День Святого апостола Андрія Первозванного, у Фінляндії - День фінської ідентичності, у Чорногорії - День святого Василя Острозького. У Канаді - фестиваль тюльпанів.

Православна церква вшановує пам'ять дев'яти мучеників Кизичних.

Міжнародний день медичної сестри

Професійне свято медичних сестер відзначається в день народження однієї зі знаменитих англійок, Флоренс Найтінгейл, яка під час Кримської війни (1853-1856) організувала першу у світі службу сестер милосердя.

День спідометра

Прилад для вимірювання кількості обертів колеса був винайдений Вільямом Клейтоном 1847 року.

День пам'яті святого апостола Андрія Первозванного в Грузії

День поминання просвітителя Грузії святого апостола Андрія Первозванного відзначають двічі - 13 грудня, а з 2003 року - ще й 12 травня (цей день оголошено в Грузії вихідним на державному рівні).

Таке рішення було ухвалено постановою Святого Синоду Грузинської православної Церкви від 17 жовтня 2002 року. Як зазначили в Патріархії, продиктоване воно тим особливим значенням, яке має святий апостол для Грузії: саме Андрій Первозванний у 1 столітті був першим проповідником християнства в цій країні.

День фінської ідентичності

12 травня у Фінляндії відзначається День фінської ідентичності або День Снелльмана.

Це день офіційного підняття національного прапора Фінляндії.

Йоган Вільгельм Снелльман (12 травня 1806 - 4 липня 1881) - державний діяч, філософ і журналіст Фінляндії.

Фестиваль тюльпанів у Канаді

Фестиваль тюльпанів у Канаді щорічно стартує в Оттаві у першій половині травня і триває близько двох тижнів.

У Києві освячено першу муровану церкву - Десятинну

Першу на Руси кам'яну церкву було освячено в Києві на честь пресвятої Богородиці 12 травня 996 року, в епоху князювання Володимира Великого. Назва її - Десятинна - пов'язана з тим, що на її зведення і підтримку Володимир Великий виділив десяту частину своїх доходів - десятину. У джерелах Десятинну церкву нерідко називають церквою Богородиці.

У Десятинній церкві знаходилася князівська усипальниця. У ній було поховано християнську дружину Володимира - візантійську царівну Анну, яка померла 1011 року, а потім і самого Володимира, який помер 1015 року. Також сюди було перенесено з Вишгорода останки княгині Ольги. 1044 року Ярослав Мудрий поховав у Десятинній церкві посмертно "охрещених" братів Володимира - Ярополка та Олега Древлянського.

1169 року церкву розграбували війська Андрія Боголюбського, 1203 року - війська Рюрика Ростиславича. Наприкінці 1240 року орди хана Батия, захопили Київ, знищили Десятинну церкву - останній оплот киян. За переказами, Десятинна церква звалилася під вагою народу, що набився до неї і намагався врятуватися від монголів.

Розкопки руїн храму почались у 30-х роках 17 століття за ініціативи митрополита Петра Могили. Пізніше в руїнах було виявлено саркофаг князя і його дружини Анни. Княжий череп поховали в храмі Спаса на Берестові, потім перенесли в Успенський собор Києво-Печерської лаври. Інші останки були поховані в Софійському соборі.

В Англіканській церкві запроваджено посаду вебсвященика

12 травня 2004 року в Англіканській церкві було запроваджено посаду вебсвященика, до обов'язків якого входить опіка нової парафії, що існує виключно в мережі.

Елісон Леслі, чинному священику, було доручено опікуватися інтернет-церквою, громадою вірян з усього світу. Вперше подібна інтернет-спільнота отримала повне визнання Англіканської церкви. Незважаючи на те, що парафіяни нової церкви проживають у різних країнах, церква номінально є частиною єпархії Оксфорда.

 

Церковне свято

Цього дня церква вшановує пам'ять Дев'яти мучеників Кизичних, які в 3 столітті проповідували християнство в місті Кизик у Малій Азії. Місцеві правителі, які були язичниками, наказали їх заарештувати. Дев'ять проповідників були піддані тортурам і прийняли мученицьку смерть. Пізніше мощі святих було перенесено до храму, побудованого на їхню честь, і вони стали шануватися як чудотворні.

Іменини: Арсеній, Артем, Василь, Іван, Федот, Фома.

Останні новини Чернігівщини

 Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх

Чернігівська поліція проводить досудове розслідування за фактами приховування тяжкого злочину та розбещення неповнолітніх 09:03

Вчора, 28 вересня, слідчі поліції відкрили провадження за статтею 396 Кримінального кодексу України (приховування тяжкого злочину) щодо посадових осіб установ освіти Чернігова, які могли приховати можливі факти розбещення неповнолітніх вчителем.

Із досвіду вшанування пам’яті загиблих Захисників України: Михайло-Коцюбинське 09:00

Важливим напрямом державної політики національної пам’яті в громадах України, зокрема й в Чернігівській області, є увічнення пам’яті про воїнів, які віддали своє життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України у протистоянні російській агресії.

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети».

Людмила Ключник: «Шансів почати нове життя у переселенців багато. Фахівці служби зайнятості готові допомогти кожному обрати свій шлях до роботи та досягти поставленої мети». 08:56

Про це заявила очільниця Чернігівського обласного центру зайнятості на брифінгу в ОВА, що відбувся в рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен», ініційованої Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яка стартувала у вересні і триватиме до кінця жовтня поточного року.

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола»

Ігор Кузін: В Україні не зареєстровано випадків нового варіанту коронавірусу під назвою «Пірола» 08:54

У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу, відомого під назвою «Pirola», як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. Новий варіант вірусу (BA.2.86) вперше був зафіксований в Ізраїлі, потім зʼявився в США, Данії та Великобританії.

29 вересня: цей день в Україні і світі

29 вересня: цей день в Україні і світі 08:49

ДЕНЬ 583 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 583 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини