25 березня: Цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 395 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 395 RUSSIAN AGRESSION
25 березня відзначають Міжнародний день пам'яті жертв рабства і трансатлантичної работоргівлі, Міжнародний день солідарності з працівниками, яких утримують під вартою або зниклих безвісти, День талантів у Європейському союзі, Міжнародний день прокрастинації, Міжнародний День ненароджених дітей, Міжнародний День вафель, акція Година Землі.
В Україні - День служби безпеки і День географа, у США - Національний День медалі пошани, у Словаччині - День боротьби за права людини, у Греції - День незалежності, у Словенії - День матері.
30 років тому, 1993 року в Україні створили центральне бюро Інтерполу України.
Католицька церква святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Феофана сповідника, Сигріанського, праведного Фінеєса, первосвященика Ізраїльського, святителя Григорія Двоєслова, папи Римського, преподобного Симеона Нового Богослова.
Година Землі
Акція Година Землі проходить щорічно в останню суботу березня. У цей день на одну годину - з 20:30 до 21: 30 за місцевим часом - люди на планеті погасять світло і електричні прилади.
Мета Години Землі - не в економії електрики. 60 хвилин абсолютно недостатньо, щоб помітно зберегти енергію в масштабах світу. Але це відключення символічно висловлює єдність людей у захисті природи.
Ще цього дня:
1916 - Жінкам у США дозволили бути присутніми на поєдинках боксерів;
1917 - У Петрограді відбулася 20-тисячна українська маніфестація під національними прапорами;
1949 - Початок масової депортації до ста тисяч жителів балтійських республік до Сибіру;
1957 - Бельгія, ФРН, Франція, Італія, Люксембург і Нідерланди підписали в Римі основоположні євроінтеграційні договори, якими засновані ЄЕС і Євратом;
1983 - Майкл Джексон продемонстрував елемент танцю під назвою "Місячна Хода";
1992 - Верховна Рада України ухвалила Закон "Про Службу безпеки України", яким було визначено основні завдання для української спецслужби;
2011 - Папа Римський підтвердив вибір нового предстоятеля УГКЦ. Ним став Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Шевчук Святослав;
2013 - У центрі Парижа поліцейські застосували сльозогінний газ проти учасників мітингу протесту за скасування закону про легалізацію одностатевих шлюбів у Франції. Затримано 96 маніфестантів, з яких 6 заарештовано. За даними поліції, на демонстрацію вийшли близько 300 000 осіб.
Іменини: Олександр, Володимир, Григорій, Дмитро, Іван, Костянтин, Семен, Сергій, Ян.
Останні новини Чернігівщини
Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37
Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.
Виставка картин «Герої серед нас» 10:04
У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).
Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01
Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.
На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54
Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.