Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 червня, 19:29:06

20 березня: Цей день в Україні та в світі

20.03.2023   10:52Агенцiя

ДЕНЬ 390 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 390 RUSSIAN AGRESSION

20 березня відзначають Всесвітній день Землі, Міжнародний день щастя, Міжнародний день французької мови, Всесвітній день здоров'я ротової порожнини і День весняного рівнодення.
У Тунісі - День незалежності.
Православна церква вшановує пам'ять святих херсонеських єпископів.

День весняного рівнодення
Важливою віхою зміни сезонів є день весняного рівнодення, астрономічний початок весни. Як відомо, навесні день збільшується, а ніч скорочується. І 20-21 березня настає час, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Такий день називається днем весняного рівнодення.

Міжнародний день щастя
Щасливі люди живуть довше. Дослідники старіння з Інституту Альберта Ейнштейна виявили, що 243 учасники-довгожителі мали позитивне ставлення до життя.
Для того, щоб бути щасливим, дуже важливі релігія і спорт. Доведено, що вони постачають нас порціями щастя - маленькими, проте регулярними. Танок, наприклад, також могутня річ, він теж здатен приносити щастя. Вчені вважають, що танець зміцнює імунну систему, зменшує стрес і його негативні наслідки. Американська Асоціація Терапевтичного Танцю наводить дані про користь танцювальної терапії для хворих на рак, аутизм, хворобу Паркінсона та депресію.
З огляду на те, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН, 28 червня 2012 року, на своєму 118-му пленарному засіданні ухвалила відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам-членам і структурам самої системи Організації Об'єднаних Націй, а також іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включно з неурядовими організаціями, а також приватними особами, відзначати Міжнародний день щастя, та ухвалила днем святкування 20-го березня.
На думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного і збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід'ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.

Ще цього дня:
1916 - Альберт Ейнштейн опублікував теорію відносності;
1917 - Українського історика Михайла Грушевського, який тоді перебував у Москві, обрано головою Центральної Ради;
1921 - На плебісциті більшість жителів Верхньої Сілезії висловилися за перебування у складі Німеччини;
1933 - Біля Мюнхена побудовано перший у Німеччині концтабір - Дахау. Його першими в'язнями були німецькі комуністи та соціал-демократи;
1939 - Німецький ультиматум Литві з вимогою передати Клайпедський край, який задовольнили два дні по тому;
1956 - Проголошено незалежність Тунісу;
1991 - На базі Українського республіканського банку Держбанку СРСР створено Національний банк України; Українська РСР націоналізувала союзні банки на своїй території;
1995 - Заринова атака в Токійському метро, влаштована деструктивним культом Аум Сінрікьо;
2003 - Американсько-британсько-австралійські війська вторглися в Ірак;
2007 - Вийшла комп'ютерна гра S.T.A.L.K.E.R. українського розробника GSC Game World.
2015 - Повне сонячне затемнення, рівнодення і супермісяць відбулися в один день;
2018 - Україна і Катар підписали угоду про безвізовий режим.

Церковне свято
Святі єпископи, що в Херсоні (4 століття) - це семеро святих грецьких єпископів-мучеників м. Херсонес (Корсунь) у Криму: Святий Василій чудотворець, Святий Єфрем, Святий Євгеній, Святий Елпідій, Святий Агатодор, Святий Етерій, Святий Капітон.
У 300 році прибули на Кримський півострів два єпископи - Василь і Єфрем. Згодом Єфрем пішов проповідувати християнство до скитів, що жили над Дунаєм, які пізніше зарубали його мечем.
Василій проповідував у Херсоні (Корсуні), де багато людей прийняли св. Хрещення. Але погани напали на владику, побили його і вигнали з міста. Через якийсь час у Херсоні помер син знатного громадянина, якому Василій молитвою повернув життя. Стривожені таким чудом, погани каменували Василія, а тіло кинули на поживу звірам. Але тварини навіть не торкнулися його, а вночі над ним світила ясна зоря.
Невдовзі погани замучили ще трьох єпископів Херсону: Євгенія, Елпідія і Агатодора. Наступний владика Етерій, домігся вільного визнання Христової віри, а потім єпископом став Капітон, якого погани втопили в морі.

Іменини: Анна, Антоніна, Василь, Євген, Катерина, Єфрем, Ксенія, Марія, Надія, Микола, Павло.

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини