Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 грудня, 03:19:39

2 березня: Цей день в Україні та в світі

02.03.2023   09:31Агенцiя

ДЕНЬ 372 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 372 RUSSIAN AGRESSION

2 березня – Міжнародний день сірника, Всесвітній день психічного здоров'я підлітків, День компакт-диска.

У США – День Корпусу миру, День незалежності Техасу, День читання, у Хорватії – День інженера, у Шрі-Ланці – День Військово-повітряних сил, в Ірані, Пакистані – День белуджської культури, у Пуерто-Ріко – День американського громадянства, у Ефіопії – День перемоги у битві при Адуа, у Бангладеш – День прапора, у М'янмі – День селян.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Феодора Тирона.

2 березня 2022 року близько 200 лауреатів Нобелівської премії підписали лист із закликом зупинити війну в Україні

163 лауреати Нобелівської премії, зокрема Орхан Памук, Сін'я Яманака та Марія Ресса, підписали лист на підтримку українського народу та закликом зупинити воєнні дії на території України.

Міжнародний день сірника
2 березня у світі відзначають одне з незвичайних свят – Міжнародний день сірника. Чому цю дату було обрано для його заснування – відомості різняться. Втім, сірники упродовж багатьох десятиліть були однією з незамінних речей і найважливіших елементів людського життя. І сьогодні вони продовжують відігравати не останню роль у повсякденному побуті, як зручний і дешевий спосіб добування вогню.

Ще цього дня:
1918 – В УНР ухвалено перший закон про громадянство України;
1918 – Війська УНР звільнили Київ від більшовиків;
1923 - У США побачив світ перший номер журналу "Time";
1972 - З мису Канаверал стартував космічний апарат "Піонер-10", який першим досяг третьої космічної швидкості та почав досліджувати Юпітер;
1983 - З'явилися перші компакт-диски та CD-програвачі;
1993 - Засновано Академію медичних наук України.

Іменини: Федір, Роман, Мар'яна, Пилип, Міна.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини