Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:09:58

27 січня: Цей день в Україні та в світі

27.01.2023   10:39Агенцiя

ДЕНЬ 338 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 338 RUSSIAN AGRESSION

27 січня відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, День непоєднуваних кольорів в одязі та Міжнародний день портвейну.

В Ісландії - День сонячної кави, у США - День подяки своєму наставнику, День науково-популярного журналу "National Geographic", у Грузії - День поминання святої рівноапостольної Ніно, просвітительки Грузії (Нінооба), у В'єтнамі - День миру та Фестиваль запашної пагоди, у Німеччині – День пам'яті жертв націонал-соціалізму, в Канаді – День родинної грамотності, в Польщі – День працівників державних служб зайнятості, в Італії – День пам'яті.

Православна церква – вшановує преподобних отців у Синаї та Раїфі побитих та інших із ними.

Католицька церква вшановує пам'ять блаженної Девоти.

Цього дня, у 1820 році було відкрито Антарктиду, а в 1860 році, побачило світ видання "Кобзаря" Тараса Шевченка, а у 1967-му Космос був оголошений надбанням усього людства.

Ще цього дня:
1918 — На екрани США вийшов фільм "Тарзан із племені мавп" з Елмо Лінкольном у головній ролі;
1921 — Польща визнала незалежність Литви;
1926 — У Лондоні шотландський винахідник Джон Логі Берд продемонстрував пристрій для передання і прийому телевізійного зображення — телевізора;
1944 — Заснування нагород Української повстанської армії;
1967 — Під час репетиції польоту на місяць загорівся американський корабель Аполлон-1. Усі члени екіпажу, — Гас Гріссом, Едвард Гіґґінс Вайт та Роджер Чаффі загинули;
1973 — У Парижі підписано угоду про виведення американських військ з В'єтнаму;
1983 — В Японії завершено будівництво найдовшого підводного залізничного тунелю, між островами Хонсю і Хоккайдо;
1992 — Зімбабве визнала незалежність України;
1992 — Україна встановила дипломатичні відносини з Канадою та Португалією;
2000 — В Єгипті парламент ухвалив закон, що дозволяє жінці подавати на розлучення;
2022 — Стрілянина на Південмаші у Дніпрі, в результаті якої загинуло 5 людей.
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
У 2005 р. Генеральна асамблея ООН оголосила 27 січня – дату звільнення табору знищення Аушвіц-Біркенау – щорічним Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту.
Голокостом називають винищення німецькими нацистами євреїв, а також поляків, циган, радянських військовополонених, гомосексуалів та інших людей.
Для проведення тортур та страти нацисти побудували концентраційні табори, найвідомішим з яких вважається Освенцім. Загалом під час Голокосту загинуло близько 6 мільйонів євреїв. У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту вшановують усіх безневинно вбитих нацистами людей.

Церковне свято:
День пам'яті рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії
27 січня в Грузії відзначають Нінооба - День Святої Ніно, яка принесла християнство до Грузії. Грузинська православна церква вшановує святу Ніно двічі на рік: 27 січня, у день її смерті, і 1 червня — у день її приходу до Грузії.
Лише у столиці Грузії налічується п'ять храмів, зведених на честь святої, де Нінооба відзначають особливо урочисто.
Урочисті служби цього дня відбуваються і в усіх інших православних храмах країни.
У Тбілісі у Сіонському кафедральному соборі Успіння Божої Матері зберігається хрест із виноградної лози, обвитий волоссям святої Ніно.
У Грузії вшановують святу як просвітительку і небесну покровительку Грузії.

Іменини: Адам, Андрій, Аристарх, Веніамін, Давид, Єремей, Іван, Ілля, Йосип, Макар, Марк, Павло, Сава, Сергій, Степан, Ян, Ніна.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.