Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 листопада, 04:15:06

18 грудня: Цей день в Україні та в світі

18.12.2022   10:10Агенцiя

ДЕНЬ 298 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 298 RUSSIAN AGRESSION

18 грудня - Міжнародний день арабської мови та Міжнародний день мігранта.
В Україні відзначають День працівників органів РАЦСу, а в Молдові - День поліції.
Православна церква вшановує пам'ять преподобного Сави Освяченого.
Юдеї відзначають Хануку.

Ще цього дня:
1917 – У Києві відкрито Українську державну академію мистецтв, першим її ректором став графік Георгій Нарбут;
1920 - Раднарком УРСР ухвалив постанову "Про облік музичних інструментів" - один із нормативних актів, за якими переслідували кобзарів;
1940 – У Третьому Рейху затвердили директиву № 21 ("план Барбаросса" – кодова назва плану нападу Німеччини на СРСР);
1941 - Американський Конгрес запровадив цензурування всієї інформації, яка входить або виходить за межі країни;
1958 – Американці провели перший сеанс передачі голосу через супутник;
1972 - Президент США Річард Ніксон віддав наказ про бомбардування Північного В'єтнаму. Операція тривала 11 днів;
1991 – Незалежність України визнала Вірменія;
1998 - Вперше за 130 років Палата представників Конгресу США розпочала слухання з імпічменту американського президента - Білла Клінтона (за неправдиві свідчення під час сексуального скандалу з Монікою Левінскі);
2007 – Юлія Тимошенко вдруге стала прем'єр-міністром України;
2008 - Спекуляції на валютному ринку України досягли верху: за міжбанком курс гривні в обмінних пунктах опустився до позначки близько 9,50-10,20 за долар;
2016 - Кабінет міністрів України ухвалив рішення про націоналізацію ПАТ "Приватбанк".

Церковне свято
Православна церква 18 грудня вшановує пам'ять преподобного Сави Освяченого, який присвятив життя Богу та служінню людям. Це свято входить до частини свят напередодні Дня Святого Миколая.
За життя Сава встиг долучитися до відкриття кількох монастирів та лавр, а також заснував монастирський Єрусалимський статут. Завдяки молитвам преподобний зцілював людей, допомагав позбавитися бісів і наставляв інших на правильний шлях.

Ханука
Ханука (освячення) — єврейське восьмиденне свято дива, свято перемоги у війні між святістю та нечистотою. У перекладі з івриту ханука означає "відданість".
Свято встановлено у ІІ столітті до н. е. на згадку про очищення Храму, освячення жертовника і відновлення храмової служби Маккавеями, що послідували за розгромом і вигнанням з Храмової гори греко-сирійських військ та їх єврейських союзників у 165 році до н. е.
Цього року святкується із вечора 18 грудня до 26 грудня.
Свічки запалюють упродовж 8 днів, щодня додаючи по одній. Їх встановлюють з правого боку на ліву, а запалюють із лівої на праву. Запалені на початку вечора, незадовго до заходу сонця, свічки повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви. У п'ятницю їх запалюють раніше від суботніх свічок. Світильник розміщують навпроти мезузи при вході в кімнату, де зазвичай збираються усі члени родини. Не можна використовувати світло ханукальних свічок для роботи або читання.
На Хануку заведено давати дітям небагато грошей "Хануке-гелт", щоб привчити їх до чдака - збирання грошей для бідних. Частину цих грошей діти можуть витратити на солодощі.

Іменини: Захар, Ілля, Сергій

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50

31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові

«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48

Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові

Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43

Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів

Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39

Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини