Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 12:58:42

30 серпня - цей день в Україні і світі

30.08.2022   09:30Агенцiя

ДЕНЬ 188 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 188 RUSSIAN AGRESSION

30 серпня відзначають Міжнародний день жертв насильницьких зникнень, Міжнародний день китової акули та Міжнародний день Каберне Совіньйон. У Туреччині – День перемоги, а Казахстані – День Конституції.

Православна церква вшановує пам'ять святого Мирона, священнослужителя в Ахаї.

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень, який також називають День зниклих безвісти, відзначається 30 серпня кожного року.

Насильницькі зникнення людей перетворилися на глобальну проблему, яка не обмежується конкретним регіоном світу. Насильницькі зникнення, які колись асоціювалися лише з режимом воєнної диктатури, можуть нині відбуватися у складних ситуаціях внутрішніх конфліктів, особливо як засіб політичного придушення опонентів.

Боротьба із таємним ув'язненням є важливою частиною діяльності цілої низки міжнародних організацій та неурядових організацій у галузі правозахисної діяльності та гуманітарної допомоги, включно з такими як Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини (УВКПЛ) та Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), а також "Amnesty International" і "Репортери без кордонів".

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень – це можливість ще раз висвітлити роботу цих організацій, підвищити обізнаність громадськості, закликати до пожертв і звернути увагу на роботу волонтерів і добровольців.

Міжнародний день китової акули

Найбільша серед представників сім'ї акул, а ще найбільша риба на планеті. Однак, на відміну від своїх родичів, ці хижаки для людини повністю безпечні. Їхня їжа - морський планктон, як у китів.

 

Іменини: Дмитро, Олексій, Мирон, Павло, Уляна, Ілля, Пилип

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини