Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 12:50:18

27 серпня - цей день в Україні і світі

27.08.2022   09:11Агенцiя

ДЕНЬ 185 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 185 RUSSIAN AGRESSION

27 серпня у світі відзначають Міжнародну ніч кажанів, в Україні – День авіації і День сала, у Фінляндії – День природи, в Молдові - День незалежності, у Німеччині – Фестиваль "Довга ніч Музеїв" у Берліні, в Ірані – День фармацевта.

Православна церква вшановує пам'ять біблійного пророка Міхея. Сьогодні передсвято Успіння Пресвятої Богородиці, останній день Успенського посту.

День авіації України

Професійне свято цивільних авіаторів і працівників авіаційної промисловості та транспорту – День авіації – святкують в Україні в останню суботу серпня.

Його встановлено Указом президента України № 305/93 від 16 серпня 1993 року, "на підтримку ініціативи працівників авіаційної промисловості та транспорту України". 1996 року до цього закону було внесено доповнення про те, щоб вшановувати цього дня і військових авіаторів.

У 2007 році президент України Віктор Ющенко заснував для військових авіаторів власне свято — День Повітряних сил Збройних сил України, ухваливши святкувати його в першу неділю серпня.

Повітряний рух України охоплює 5 районів польотної інформації. Створено об'єднану цивільно-військову систему організації повітряного руху.

Міжнародна ніч кажанів

Мета свята – привернути увагу громадськості до проблем рукокрилих та їхньої охорони, а також розвінчати міфи навколо звірків, оскільки багато людей відчувають невиправданий забобонний страх, вважаючи їх вампірами.

Насправді кажани – дивовижні ссавці, які завдяки своїй будові опанували мистецтво польоту. Чотири довгі пальці сильно розвинених передніх кінцівок підтримують крило. Довгий вузький хвіст, що дорівнює довжині голови, також обтягнутий літальною перетинкою. Пальці задніх кінцівок із кігтями вільні від перетинки: ними кажани чіпляються за гілки та виступи, щоб повиснути вниз головою.

Тому, що кажани ведуть нічний спосіб життя, є пояснення. У них дуже слабкий зір, пристосований лише до темряви. Проте у них чудово розвинені нюх і слух, які допомагають полювати і орієнтуватися в просторі, а також унікальна здатність до ехолотування, яку крім них мають лише дельфіни.

Іменини: Олександр, Олексій, Аркадій, Василь, Володимир, Єва, Євдокія, Матвій, Микола, Семен, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини