Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 05:02:14

16 серпня - цей день в Україні і світі

16.08.2022   08:44Агенцiя

ДЕНЬ 174 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 174 RUSSIAN AGRESSION 16 серпня Міжнародний день повітряного змія, у США – Національний день ПДВ, у Парагваї – День дитини, на Кіпрі – День незалежності, а в Італії – Сієнський Паліо.

Православна церква вшановує пам'ять Преподобних Ісаакія сповідника, Далмата та Фавста. У народному календарі Малинник, або день пам'яті Антона Вихровія. Час збирання врожаю малини та лісових горіхів.

Національний день ПДВ у США

Цього дня, в 1940 році, під час армійських випробувань 48 добровольців здійснили перший стрибок з парашутом на американській військовій базі Форт-Беннінг.

Після успішних випробувань цей метод ведення бойових операцій американці стали застосовувати в роки Другої світової війни, удосконалюючи техніку закидання військових підрозділів у тил противника. А також цей перший стрибок з парашутом ознаменував і народження нового бойового та ефективного підрозділу в армії США – повітряно-десантних військ.

Засновано Міжнародну академію астронавтики

16 серпня 1960 року у Стокгольмі за рішенням XI Міжнародного астронавтичного конгресу заснували Міжнародну академію астронавтики.

Ініціатором її створення став професор Теодор фон Карман, відомий вчений у галузі ракетобудування та аеродинаміки. Сьогодні членами академії є вчені із 83 країн.

Поєднав найкращих фахівців у галузі астронавтики, академія набула світової популярності та високого престижу як організація, покликана спрямовувати сучасні дослідження космічного простору.

Завдання академії – розвиток астронавтики у мирних цілях, підтримка окремих науковців, які працюють у галузях науки та техніки, пов'язаних із астронавтикою, проведення програм міжнародного співробітництва, спрямованого на розширення аерокосмічних досліджень.

Сієнський Паліо - перегони в італійській Сієні

Історія свідчить, що перші кінські перегони пройшли в 1656 році, в цей і наступні роки стрибки відбувалися лише один раз на рік - 2 липня. Із 1701 року, Паліо почали проводити двічі на рік - 2 липня і 16 серпня.

На головній площі міста П'яцца дель Кампо влаштовуються змагання на конях між 10 районами міста, які називаються контрадами. У Сієні 17 контрад, але за правилами в Паліо беруть участь лише 10. Під час наступного Паліо команди змінюються.

Прикмети:

Яка погода 16 серпня – такою буде й у жовтні;
Сильний і холодний вітер – до морозної зими, теплий – до м'якої та снігової;
Хмари в одну лінію на горизонті – до сильного вітру;

Іменини: Антон, В'ячеслав, Іван, Ісаакій, Кузьма, Микола, Соломія.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини