Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 червня, 19:47:02

15 серпня - цей день в Україні і світі

15.08.2022   09:00Агенцiя

15 серпня відзначають професійне свято археологи.

Також в цей день відзначають Національний день Князівства Ліхтенштейн, головний день фестивалю Bon Festival в Японії, День Великої Мари або День Матері в Латвії, День Конституції в Екваторіальній Гвінеї, День Леді в Ірландії, День військово-морського флоту Румунії, День збройних сил в Польщі, День релаксації та інші події.

День археолога
Професійне свято День археолога відзначається в середині серпня. В Україні офіційно встановлено Указом Президента з 2008 року. Святкування Дня археолога підтримується музейними працівниками і археологами, проводиться низка культурно-мистецьких заходів.
 
Національний день Князівства Ліхтенштейн
Відзначається в середині серпня. Святкування проводиться щорічно з 1940 року. Присвячене дню народження Принца Франца-Йосипа II. У свято влаштовуються ярмарки та прийоми на відкритому повітрі, феєрверк.
Це одна з найменших країн в світі, з населенням близько 37 тис людей, які проживають на території приблизно в 62 квадратних кілометрів. У столиці Ліхтенштейну, Вадуці, проживає близько 5425 осіб.
Держава має один з найнижчих показників злочинності в світі. Наприклад, останнє вбивство сталося тут десь в 1997 році.
В національне свято Ліхтенштейну Його Світлість принц Ханс-Адам II, глава держави, і його син, Його Світлість спадковий принц Алоїс, запрошують жителів свого Князівства випити пива в саду замку Вадуц.

Християни відзначають церковне свято 15 серпня на честь Стефана Первомученика. У народі він вважається покровителем коней.

У Степанів день наші предки плели спеціальний вінок з цілющих трав: пижма, ромашки, полину, м'яти та інших трав. Цей вінок вішали в будинку, щоб він захищав домочадців.

Що не можна робити 15 серпня

    У цей день не можна сперечатися з друзями, інакше ви надовго посваритеся.
    Не можна ревнувати і заздрити. У людини, яка піддається цим негативним емоціям, будуть невдачі в особистому житті.

Прикмети погоди 15 серпня

    Яка в цей день погода - таким буде і вересень.
    Дощ в цей день обіцяє хороший урожай картоплі.
    Якщо жаби голосно квакають, то будуть сильні дощі.
    Молодик в цей день - до дощової погоди, зростаючий місяць - до посушливої.
    Якщо в цей день дме північний вітер, то урожай зернових буде мізерним.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини