4 серпня - цей день в Україні і світі
ДЕНЬ 162 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 162 RUSSIAN AGRESSION 4 серпня – День самотніх працюючих жінок, у Китаї – Ці Сі – свято закоханих, а у США – День берегової охорони.

Православна церква вшановує пам'ять мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини.
День одиноких працюючих жінок
4 серпня відзначають день, покликаний позначити важливу роль, яку самотні працюючі жінки відіграють у суспільстві.
Внесок жінок в економічну та соціальну сфери складно переоцінити. Але якщо жінка цілком віддається роботі, забуває про особисте життя, то її вважають якоюсь "білою вороною" навіть у прогресивних країнах.
Тому і було створено сьогоднішнє неофіційне свято, ініціатором якого виступила американка Барбара Пейн у 2006 році – засновниця партнерської мережі самотніх працюючих жінок, яке покликанозвернути увагу оточуючих на право кожної жінки самостійно обирати свій шлях у житті.
Також цей день спрямований на викорінення синглізму (англ. singlism – стигматизація самотніх людей). Синглізм включає негативні стереотипи і дискримінацію одинаків.
Ці Сі - свято закоханих у Китаї
Свято Ці Сі — одне з найромантичніших традиційних китайських свят. Його відзначають увечері 7-го дня 7-го місяця за традиційним місячним календарем. Звідси ще одна назва – Фестиваль подвійної сімки.
Свято Ці Сі тісно пов'язане з оповіддю про Пастуха і Ткалю — зворушливу історію кохання, що дійшла до нас із давніх-давен. У період династії Сун (960—1279) та династії Юань (1206—1368) у столиці влаштовувалися великі ярмарки, на яких продавалися спеціальні подарунки та речі до свята.
В останні роки свято Ці Сі користується великою популярністю у міської молоді, яка відзначає його як День закоханих.
День берегової охорони США
4 серпня у США відзначають професійне свято — День берегової охорони, затверджене в Америці Радою Міністрів у 1790 році.
Конгрес США під керівництвом Міністра фінансів Олександра Гамільтона був уповноважений розпочати будівництво флоту країни. На той час він складався лише з 10 катерів. І берегову охорону було створено як Службу митних суден, і до 1967 року вона перебувала у підпорядкуванні міністерства фінансів США, а потім — міністерства транспорту США. З 2003 року берегова охорона підпорядкована міністерству внутрішньої безпеки США. А її девіз - "Завжди готовий".
Берегова охорона США є складовою Збройних сил США і призначена для спостереження за виконанням федерального законодавства та гарантування безпеки плавання суден у водах відкритого моря та у внутрішніх водоймах країни.
У Лондоні відкрито перший у світі цирк
Цирк, як вид мистецтва, має багатовікову історію ще за часів Стародавнього Риму. Але цирк у сучасному його вигляді з'явився лише наприкінці 18 століття.
1770 року, повернувшись із військової служби, відставний старший сержант Філіп Астлей заснував у Лондоні школу верхової їзди. Він демонстрував майстерність вершників. Ставилися кінні вистави. Незабаром для цих спортивно-акробатичних видовищ було зведено спеціальну будівлю, яка отримала назву "Амфітеатр Астлі". Будівля мала куполоподібний дах, круглий зал для глядачів, манеж, оркестр і сцену.
4 серпня 1777 року в Лондоні відбулася перша в Європі театралізована вистава. У цирку Астлей переважали кінні номери: фігурна їзда, дресирування, жокеї-акробати, живі піраміди з вершників. Астлей першим показав вольтижування - комплекс гімнастичних вправ на коні, що рухається кроком, риссю і галопом по колу.
Філіп Астлей став засновником першої циркової династії. Він будував і організовував аналогічні підприємства в інших містах. 1782 року відкрилася філія його театру в Парижі. "Амфітеатр Астлі" проіснував до 1895 року і був одним із найпопулярніших розважальних закладів Лондона першої половини 19 століття.
День народження шампанського
4 серпня 1668 року, 354 роки тому, винайшли шампанське
Економом абатства Отвільєр, розташованого в центрі Шампані, чернець-бенедиктинець П'єр Періньйон завідував їстівними запасами та льохом, а на дозвіллі займався експериментами з виробництва різних вин.
І ось, 4 серпня 1668 року отець Періньйон представив здивованій братії чудовий напій: сріблясті бульбашки з тихим шелестом піднімалися з дна келиха, прозора піна іскрилася, мов жива. Це ігристе вино стало прабатьком сучасного шампанського, дата - Днем народження напою, а ім'я Періньйон - згодом маркою французького шампанського преміум-класу.
До речі, Періньйон не тільки першим виготовив шампанське, але також запропонував замість звичайної на той час пробки з промасленої палиці використовувати кіркову, яка застосовується і в наш час.
І хоча винахід шампанського датований 4 серпня 1668, опис технології його виготовлення опублікував лише в 1718 абат Федіно, канонік Реймського собору.
У 1728 році почалася торгівля шампанським, а за рік була заснована перша фірма-виробник шампанських вин "Рюїнар".
Іменини: Олексій, Марія, Михайло, Магдалина.
Останні новини Чернігівщини
За півроку в пологовому будинку Чернігова народилося 954 дитини 17:39
Упродовж червня 2025 року в комунальному некомерційному підприємстві «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради з’явилося на світ 140 немовлят: 64 дівчинки та 76 хлопчиків.
Топ-5 порад, як вижити і вціліти під час обстрілів 16:48
Це не той «топ-5», який ми би хотіли написати, але він вартий вашої уваги більше, ніж будь-що інше.
Прилуцькі поліцейські нагадують дітям про безпеку в Інтернеті під час літніх канікул 16:17
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції провели профілактичний захід на вулицях міста. Під час спілкування з дітьми вони роздали інформаційні листівки з порадами щодо безпечної поведінки в Інтернеті.
У Чернігівській ОВА родинам полеглих захисників передали 67 посмертних нагород 15:36
Державні нагороди і відзнаки від військової частини отримали сім’ї полеглих оборонців.
На Чернігівщині передали військовим 10 генераторів від німецьких благодійників 14:52
У межах тристороннього меморандуму – між Чернігівською ОВА, Благодійним фондом «Help-Ua» та німецькою доброчинною організацією «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія» – передали одній із військових частин 10 генераторів.