Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 березня, 17:34:08

21 червня - цей день в Україні і світі

21.06.2022   08:20Агенцiя

21 червня – Міжнародний день йоги, Міжнародний день святкування сонцестояння, Всесвітній день гідрографії, Всесвітній день гуманізму, День Селфі, Міжнародний день скейтбордингу.

У Канаді – День корінних мешканців, а у Франції – День музики.

У православних день вшанування пам'яті великомученика Феодора Стратилата.

Міжнародний день йоги

Йога – давня фізична, психічна та духовна практика, а слово "йога" походить від санскриту і означає "сполучення" або "зв'язок", що символізує поєднання тіла і свідомості.

Уперше свято відзначалося у червні 2015 року, а ініціатива установи та вибір дати належать прем'єр-міністру Індії Нарендрі Моді.

Індія є батьківщиною йоги, де це вчення культивується з давніх-давен. Датою свята обрали найдовший день на рік для половини Земної кулі. Ця дата, пов'язана з активністю Сонця, має певне значення для багатьох народів і відома як День літнього сонцестояння.

Міжнародний день сонцестояння

Засновуючи свято, ООН прагнула наголосити на важливості цієї календарної події в культурі багатьох корінних народів, його зв'язок з їх життєвим укладом, традиціями та віруваннями. Саме собою астрономічне явище сонцестояння є найвищим і нижчим становищем сонця щодо небесного екватора. Цей день називають "найдовшим днем року". У культурі різних народів він разом із днем зимового сонцестояння грав велику роль, а традиції його святкування в різних народів були дуже багаті.

Символізуючи родючість землі, традиційні системи виробництва продовольства, зв'язок із культурними традиціями системи сільського господарства корінних народів з різних країн світу, ця пам'ятна дата спрямована на культурне згуртування та єднання на основі самобутності, визначення загальних елементів культур різних народів.

Всесвітній день гідрографії

Щорічно 21 червня відзначається Всесвітній день гідрографії. Заснований у 2006 році завдяки зусиллям Міжнародної гідрографічної організації (МГО), що веде свою історію з червня 1921 року. Ініціативу заснування нового міжнародного свята було підтримано Генасамблеєю ООН.

Гідрографія – наука і сфера діяльності, пов'язана зі складанням карт, виданням інструкцій, вимог та керівних документів із навігації. Невипадково буквальний сенс слова "гідрографія" у перекладі з грецької означає водоописання.

До одного з основних завдань гідрографії можна віднести гарантування безпеки судноплавства в океанах, морях і внутрішніх водах держав (на річках, озерах, водосховищах). Досягається це шляхом гідрографічних досліджень, робіт, результатом яких і стають нові навігаційні карти, посібники, будівництво маяків, сигнальних вогнів, огороджувальних знаків тощо.

Всесвітній день гуманізму

Свято не має офіційного міжнародного статусу, проте визнане багатьма організаціями гуманістичного спрямування, які мають на меті захист прав і свобод людини, відстоювання ідей соціальної справедливості, миролюбності, людської гідності та рівноправності.

Ініціатором організації Дня став Міжнародний гуманістичний та етичний союз, всесвітній конгрес якого відбувся в Осло у 1986 році.

День селфі

Уперше свято було організовано та проведено у США в 2014 році. Його творцем називають техаського діджея Макнілі. Щоправда, у 2014 році йшлося про проведення Національного дня селфі в США. Проте популярність захоплення селфі, названого одним із трендів 21 століття, виявилася такою великою, що ініціатива Макнілі була підхоплена користувачами Інтернету в усьому світі, а свято набуло неофіційного статусу міжнародного.

Селфі - фотографія, що є різновидом автопортрета, зробленого за допомогою фотоапарата, мобільного пристрою або іншого гаджета. Поширенню цього захоплення сприяла поява якісних фронтальних камер на мобільних пристроях, а також можливість публікації зроблених знімків через мобільні програми в соціальних мережах.

 

Іменини: Василь, Єфрем, Костянтин, Павло, Федір.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.