Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 жовтня, 05:59:44

31 травня - цей день в Україні і світі

31.05.2022   08:12Агенцiя

31 травня – Всесвітній День без тютюну, День боротьби з розсіяним склерозом, Всесвітній день боротьби із соціальною нерівністю та Всесвітній день блондинок.

У Португалії відзначають День братів і сестер, а в ПАР – День Республіки.

Православні християни вшановують пам'ять мученика Феодота Анкірського та сім дів мучениць: Олександру, Текусу, Клавдію, Фаїну, Євфрасію, Матрону та Іулію.

Також, цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітний день без тютюну

Всесвітній день без тютюну – один із міжнародних днів ООН, заснований за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. Відзначається щорічно 31 травня.

Проголошений на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я у 1988 році та є одним із семи днів, присвяченим різним проблемам здоров'я, що офіційно відзначаються ВООЗ для того, щоб привернути увагу людей до найважливіших проблем охорони здоров'я.

За даними ВООЗ, вживання нікотину – окрема найбільш значна причина смерті в усьому світі. Наразі смерть кожної десятої дорослої людини у світі пов'язана з наслідками тютюнопаління. Перебіг більш ніж двадцяти п'яти захворювань (серцево-судинних, легеневих та онкологічних) погіршується під впливом куріння.

Всесвітній день блондинок

Неофіційне свято, яке відзначають щороку 31 травня.

За однією з версій походження Дня блондинок, початок такому святу в 2001 році поклали в США біляві жінки-адвокати, над якими насміхалися колеги чоловіки і які подібним чином вирішили довести, що інтелектуальні здібності блондинок анітрохи не гірші, ніж у брюнеток, і що жінки ні в чому не поступаються чоловікам.

Іменини: Давид, Павло, Семен, Фаїна, Федот, Юлія, Андрій, Денис, Петро, Олександра, Клавдія

Останні новини Чернігівщини

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора

30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора 10:46

3 жовтня - 30-річчя відновлення храму святих князя Михайла Чернігівського та боярина його Федора.

Чернівецька подруга найгарнішого полісмена України у соцмережах захейтила Чернігів: «Тут живуть злі російськомовні люди» 10:42

Чернівецька бізнес-леді, подруга найсексуальнішого полісмена України чернігівця Євгена Іващенка та інстаграм-блогерка Леся Антонюк скандально прославилася на всю Україну. «Винним» виявився… Чернігів та його жителі.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:36

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 02 жовтня по 8:00 03 жовтня 2022 року

3 жовтня - цей день в Україні і світі

3 жовтня - цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 222 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 222 RUSSIAN AGRESSION

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини