18 травня - цей день в Україні та світі
18 травня в Україні відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу, День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День резервіста.

У світі - Міжнародний день музеїв, Міжнародний день вакцини проти ВІЛ. На Гаїті – День прапора та День університетів, а в США – День збройних сил і День логопеда.
Православна церква вшановує пам'ять великомучениці Ірини, ікони Божої Матері "Невичерпна чаша" та переполовення П'ятидесятниці.
Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.
День резервіста України
День встановлено 19 квітня 2019 року Президентом України Петром Порошенком, враховуючи важливу роль резервістів у захисті країни, її незалежності та територіальній цілісності, їх готовність у будь-який час стати до лав Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
День резервіста — свято громадян, які сумлінно виконали свій конституційний обов'язок, виявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні готові у разі необхідності знову поповнити лави української армії.
Міжнародний день музеїв
Вперше свято відзначили у 1977 року. Його девіз: "Музеї - важливий засіб культурного обміну, збагачення культур і розвитку взаєморозуміння, співпраці та миру між народами".
День боротьби за права кримськотатарського народу
18 травня Україна та світ відзначають День пам'яті жертв депортації та геноциду кримськотатарського народу у річницю депортації 1944 року. Заснований 16 травня 2014 року указом виконувача обов'язки Президента України Олександра Турчинова, напередодні 70-ї річниці виселення кримських татар із Криму.
18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Радянська влада інкримінувала їм масове дезертирство та співпрацю з ворогом.
За час депортації на загальне "спецпоселення" в Центральній Азії було відправлено понад 183 тисячі кримських татар, на примусові роботи до Московського вугільного тресту - 5 тисяч, до таборів фронтового резерву - 6 тисяч і ще стільки ж до ГУЛАГу.
Від голоду, хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.
Понад 20 років радянська влада заперечувала злочинний характер власних дій. 1967 року парламент СРСР визнав необґрунтованість тотального звинувачення кримських татар, але вони не отримали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянським парламентом депортація була визнана незаконною та злочинною.
Церковне свято
Преполовення Господнє — християнське свято, яке відзначається усіма православними, а також східнокатолицькими церквами візантійського обряду на 25-й день після Великодня. Вказує на час святкування: "половина шляху", середина між Великоднем та П'ятидесятницею (днем Святої Трійці).
Іменини: Ірина, Єфрем, Яків, Олександра, Алісія, Ерік, Еріка, Фаїна, Фелікс, Ян, Клавдія, Сандра.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.