Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 липня, 19:19:22

17 травня в Україні та в світі

17.05.2022   10:57Агенцiя

7 травня у світі відзначають Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства, Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією та Міжнародний день боротьби з гомофобією.

В Україні та світі відзначають День пульмонолога. В Аргентині – День військово-морського флоту, в Латвії – День рятівника, в Німеччини – День батька, в Канаді – День громадянства, а в Норвегії – День Конституції..

Православна церква вшановує пам'ять святої Пелагії Тарсійської.

Також сьогодні у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства


17 травня відзначають професійне свято всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, вебдизайнери, редактори інтернет-видань та решта людей, зайнятих у сфері інформаційних технологій.

17 травня 1865 року в Парижі було підписано першу Міжнародну телеграфну угоду, і був заснований Міжнародний Телеграфний Союз, з 1932 року - Міжнародний союз електрозв'язку.

Сьогодні до Міжнародного союзу електрозв'язку входять понад 180 країн.

День пульмонолога

Сьогодні в Україні і світі професійне свято відзначають лікарі-пульмонологи – фахівці, які займаються діагностикою та лікуванням органів дихальної системи. Крім того, цей день – чудова нагода ще раз нагадати суспільству про необхідність профілактичних оглядів органів дихання.

Вперше свято відзначили в 1997 році. Ініціативу схвалили та підтримали багато країн.

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією

Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією відзначають щороку за ініціативи ВООЗ.

Артеріальна гіпертонія разом з іншими серцево-судинними захворюваннями посідає перше місце у світі та Україні за показниками смертності. Понад 1,5 млрд людей на Землі страждають на це підступне захворювання, до того ж майже половина з них не здогадується, що має проблеми із тиском.

За оцінками ВООЗ, 17,5 млн людей щорічно помирають від інфаркту міокарда та інсульту.

Міжнародний день боротьби з гомофобією


Міжнародний день боротьби з гомофобією, трансфобією та біфобією покликаний координувати міжнародні заходи, що підвищують поінформованість про порушення прав ЛГБТ у всьому світі та стимулюють дії щодо їх захисту. До 2016 року святкування відбувались у 132 країнах світу.

День встановлено на згадку про виключення гомосексуальності з Міжнародної класифікації хвороб 17 травня 1990 року. У 2009 році до назви "Міжнародний день боротьби з гомофобією" додалася трансфобія, а з 2015 - біфобія.

Церковне свято

Православна церква у цей день вшановує пам'ять страстотерпиці Пелагії Тарсійської, діви. Святу Пелагею шанують як покровительку та захисницю дівчат і птахів. Тож свято й назвали "Заступницею".

Іменини: Вероніка, Марія, Климент, Кирило, Микита, Пелагея, Никифор.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді

На Чернігівщині поліцейські виявили схрон зброї та боєприпасів у прикордонній громаді 18:09

Поліцейські оперативники спільно з представниками військової контррозвідки із залученням кінологічної служби та вибухотехніків виявили у лісі схрон зброї, облаштований окупаційними військами рф.

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців

В Прилуках офіційно зареєструвалися 2 тисячі 278 переселенців 18:05

На сьогодні в Прилуках офіційно зареєстровано 2 тисячі 278 внутрішньо переміщених осіб. В основному це жінки та діти, але є й невелика кількість чоловіків.

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня

Графік перевірки будинкових тепломереж у Чернігові з 18 по 22 липня 17:23

У Чернігові триває перевірка внутрішньобудинкових тепломереж. Чернігівська міська рада щотижня публікує відповідні графіки, аби містяни могли завчасно спланувати свої справи і у визначену дату бути вдома та спостерігати чи немає протікань.

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни

На Чернігівщині вже відновили більшість мостів, зруйнованих під час війни 17:16

У Чернігівській області вже відновили 19 із понад 25 зруйнованих під час війни мостів.

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину

Апеляційний суд підтвердив незаконність дій дослідної установи та приватного товариства щодо укладення удаваного правочину 17:13

Північним апеляційним господарським судом 29.06.2022 відхилено апеляційну скаргу сільськогосподарського товариства та залишено без змін рішення Господарського суду Чернігівської області від 14.04.2021, яким задоволено позовні вимоги прокурора щодо визнання недійсними договорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини