Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 22 травня, 17:25:57

Small talk: 6 найпоширеніших помилок

23.01.2022   17:48Агенцiя

Спілкування з незнайомими людьми може викликати незручні паузи та дискомфорт. Звісно, з усіма мати гарні стосунки неможливо, але навчитись правильно вести розмову, навіть про погоду, моду, книги, необхідно.

Легка й невимушена бесіда (small talk) є важливим фактором побудови кар’єри, вона допомагає покращити взаємини з босом і колегами, знайти союзників у колективі, друзів і впливових знайомих.

Аби ви могли вільно контактувати із незнайомцями, рекомендуємо спершу розібратись із тим, як робити точно не можна. Звертаємо увагу на найпоширеніші помилки, які люди допускають у small talk:

Думка, що ніхто з вами не хоче спілкуватись. Сором’язливість трохи ускладнює життя, заважає вільно проявляти себе. Але ви не одні, таких людей багато і це цілком нормально. Перестаньте нарешті думати, що ви нікому не цікаві у спілкуванні, адже це лише самонавіювання, яке нічим не підкріплене. Інша справа, якщо вмієте читати думки інших, але, на превеликий жаль, це неможливо. Тому гайда робити крок першими й розпочинати розмову. Цілком можливо, що незнайомець теж хоче поспілкуватись з вами, але через сором’язливість зробити це не може.

Допит співрозмовника. Намагаючись активно вести діалог, люди часто перегинають палицю і тоді звичайна й легка розмова перетворюється на допит співрозмовника. Так стається через хвилювання, боязнь незручних пауз, прагнення швидше сподобатись. Але, якщо ви не детектив або слідчий і вашим обов’язком не є допит підозрюваного, радимо притримати цікавість, бо вона налякає й відштовхне незнайомця. Замість питань на зразок: «Де ви живете?», «Наскільки це далеко/близько?», «Який ваш будинок/квартира?», «Чим займаєтесь?», «Чи подобається вам це?», «Наскільки подобається?», ставте одне, але конкретне.

Вибір невідповідної манери спілкування. Знайшовши контакт із незнайомцем, люди інколи забувають про манери і тоді легка й невимушена розмова перетворюється в незрозумілу балаканину. Щоб діалог мав шанс на продовження, рекомендуємо говорити доступніше та простіше, зважаючи на мовний бар’єр і вподобання співрозмовника. Наприклад, якщо ви спілкуєтесь різними мовами, треба сповільнити звичайний темп і чітко вимовляти слова. Якщо під час бесіди використовуєте сленг або професіоналізми, не забувайте їх пояснювати та, звісно, не переборщіть із кількістю.

Розсіяна увага. Не існує людей, яким приємно знаходитись із неуважним співбесідником, який під час розмови займається своїми справами. Це в будь-якому випадку свідчить про неповагу й відсутність зацікавлення. Тому якщо прийняли рішення поспілкуватись із незнайомцем, приділіть йому максимум уваги. Здаватиметься дивним, якщо ви паралельно будете з кимось листуватися, дивитись на підлогу, двері або на іншу людину. Не витрачайте марно чужий і свій час. Якщо бажання спілкуватись відсутнє – кажіть про це одразу, якщо ж маєте багато справ – перенесіть зустріч.

Обговорення спірних тем. Є теми, які піднімати під час першої зустрічі не варто, бо вони можуть викликати роздратування і злість у співрозмовника. Зокрема це ті, які пов’язані з релігією, політикою, грошима, здоров’ям. Теми невдалі через те, що кожен має свою позицію щодо них, яку буде сміливо й до останнього відстоювати. Тому радимо приберегти їх для обговорення на майбутнє, адже тоді ви краще знатимете співрозмовника. Для початку поговоріть про щось просте і близьке кожному. Наприклад, про мистецтво, погоду, подорожі тощо.

Втручання в чужу розмову. Не менш поширена помилка, яку допускають люди. Досить дивно буде, якщо ви увірветесь у розмову групи людей (двох або більше), які активно щось обговорюють. Велика ймовірність, що вони не готові прийняти нового співрозмовника і ваша поява їх лише обурить і збентежить. Тому рекомендуємо дочекатись закінчення бесіди незнайомців і тільки тоді підійти. Перед цим можете ще спробувати привернути їх увагу, і отримавши невербальне схвалення, вступити в бесіду.

Знаючи як робити точно не можна, small talk не принесе вам жодних неприємностей. Навпаки, допоможе заводити нові знайомства й приємно проводити час у будь-якому місці та у будь-якій ситуації.

Останні новини Чернігівщини

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома

Чернігівські багатоповерхівки готуватимуть до зимового сезону, обстежуючи системи опалення. Власників помешкань у вказану дату просять бути вдома 15:59

Виявлятимуть та усуватимуть пориви та пошкодження систем опалення будинків, які могли утворитися після замерзання і розмерзання внутрішньобудинкових теплових мереж у той час, коли Чернігів був під прицілом російської артилерії та авіації.

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень

На Чернігівщині поліцейські вилучили у наркоторгівця заборонені речовини вартістю понад 2 мільйони гривень 15:53

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю затримали 32-річного мешканця Прилук, у якого виявили загалом 7 кілограмів психотропних речовин та наркотичних засобів. Затриманому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ

У Чернігові до 3 червня не буде гарячої води, - Чернігівська ТЕЦ 15:46

КЕП "Чернігівска ТЕЦ" повідомляє, що гаряча вода, як раніше було заявлено, з 20 травня в будинки та установи міста подаватись не буде.

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ»

Укрзалізниця призначає новий поїзд «Суми-Чернігів-Івано-Франківськ» 15:43

Укрзалізниця призначає новий двогрупний поїзд та з’єднує Суми та Чернігів з Івано-Франківськом.