Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 06:01:18

23 січня - який день, свято та прикмети

23.01.2022   17:03Агенцiя

23 січня у світі святкують День письма та День пирога. У церковному календарі День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського та Пратулінських мучеників.

Цього дня в 1556 році в Китаї стався найбільший за кількістю жертв землетрус (загинуло 830 тисяч осіб), у 1849 році в США диплом лікаря вперше отримала жінка, вперше у світі 23 січня 1895 року, людина ступила на берег Антарктиди, а рекорд глибинного занурення на дно Маріанської западини встановили в 1960 році.

День письма

Щороку 23 січня у світі відзначається День почерку або День письма, започаткований, щоб нагадати всім нам про неповторність почерку кожної людини.

Адже популярність спілкування в месенджерах, наборів стікерів з надрукованими фразами-підказками, а також інших засобів швидкого спілкування поступово відволікає сучасну людину від можливості висловити свої думки, написавши їх власноруч. Ініціатором встановлення Дня почерку виступила Асоціація виробників друкарського приладдя.

Графологи вважають, що між особливостями письма та рисами характеру обов'язково має існувати зв'язок, оскільки людський мозок підсвідомо "водить" рукою того, хто пише. Роботою мозку вони пояснюють і те, що під час дорослішання та зміні характеру почерк людини змінюється.

Всесвітній день пирога

Це свято, незважаючи на свій міжнародний характер, має неофіційний характер. Частина відкритих джерел, коли пишуть про місце появи свята, посилається на рішення американської організації, що ставить за мету збереження традицій приготування національного пирога у всіх його різновидах. Назва цієї організації співзвучна її меті та сутності: Американська Рада з питань пирогів.

День пам'яті святителя Григорія

Святитель Григорій, єпископ Ніський, був молодшим братом святителя Василя Великого. Григорій був народжений і вихований у розпал аріанських суперечок. Здобув чудову освіту і деякий час був наставником з красномовства. У 372 році Василь Великий висвятив його на єпископа міста Ніса в Каппадокії.

У 381 році святий Григорій був одним із головних діячів II Вселенського Собору, скликаного в Константинополі проти єресі Македонія, який неправильно навчав про сутність Святого Духа. На цьому Соборі, з ініціативи святого Григорія, було доповнено Нікейський Символ віри.

Святий відрізнявся великодушністю, терпінням і миролюбністю.

Григорій-літовказівник

Цього дня можна було передбачити, яким буде літо – дощовим чи посушливим. Казали, якщо на копиці опуститься іній, то літні місяці будуть дощовими. Вітер з півдня віщував численні грози.

З прогнозами погоди пов'язані і приказки про цей день: "Дерева в інею - небо буде синім", "день довгим інієм рясний - літо буде грозовим, молоде жито зацвіте під дощ".

Іменини: Григорій, Марк, Павло, Макар, Феофан, Анатолій, Феліція.

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини